Strona główna Sport Liga niemiecka - gol i rekord Lewandowskiego, wygrana Bayernu

Liga niemiecka – gol i rekord Lewandowskiego, wygrana Bayernu

-

Robert Lewandowski zdobył bramkę dla Bayernu Monachium w wygranym 1:0 wyjazdowym meczu z Augsburgiem w 17. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. Przy okazji pobił mający ponad pół wieku strzelecki rekord Bundesligi na półmetku sezonu.

“Lewy” pokonał Rafała Gikiewicza w 13. minucie z rzutu karnego. Wynik już się nie zmienił, choć w 76. minucie gospodarze mieli świetną okazję do wyrównania. Do rzutu karnego tym razem podszedł Islandczyk Alfred Finnbogason, ale trafił w słupek. Lewandowskiego nie było już wtedy na boisku. Opuścił je 10 minut wcześniej, prawdopodobnie wskutek lekkiego urazu.

2147483647 clicks

Na półmetku sezonu pięciokrotny król strzelców Bundesligi ma już na koncie 22 bramki, o dwie więcej niż dotychczasowy rekordzista Gerd Mueller w połowie rozgrywek 1968/69. Polak może śmiało myśleć o pobiciu innego rekordu słynnego “Bombera” – 40 goli w całym sezonie 1971/72, nie mówiąc już o wywalczeniu szóstej “armatki” – trofeum dla najlepszego strzelca. Drugi w klasyfikacji bieżących rozgrywek Norweg Erling Haaland z Borussii Dortmund zdobył do tej pory 12 bramek.

Bayern wciąż prowadzi, ale sytuacja w czołówce tabeli nie drgnęła. Bawarczycy wciąż mają przewagę czterech punktów nad RB Lipsk, który u siebie wygrał 1:0 z Unionem Berlin. Trzecie miejsce zajmuje Bayer Leverkusen z siedmiopunktową stratą. We wtorek “Aptekarze” pokonali na własnym stadionie Borussię Dortmund 2:1. Na ławce rezerwowych w drużynie gości mecz oglądał Łukasz Piszczek.

Oprócz Lewandowskiego w 17. kolejce na listę strzelców wpisał się Bartosz Białek. Zdobył bramkę dla VfL Wolfsburg we wtorkowym wyjazdowym meczu z pogrążonym w kryzysie FSV Mainz. “Wilki” wygrały 2:0, a 19-letni Białek zanotował drugie trafienie w sezonie.