Strona główna Sport Liga NHL - Tampa Bay Lightning zagra o Puchar Stanleya

Liga NHL – Tampa Bay Lightning zagra o Puchar Stanleya

-

Lightning zagrają w wielkim finale po raz pierwszy od pięciu lat fot.Facebook

Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali w czwartek po dogrywce New York Islanders 2:1 i wygrali 4-2 rywalizację play-off w finale Konferencji Wschodniej ligi NHL. O Puchar Stanleya “Błyskawice” zagrają z Dallas Stars.

Prowadzenie dał Islanders w piątej minucie Devon Toews, jednak już w siódmej wyrównał Szwed Victor Hedman.

Później Lightning mieli wyraźną przewagę, ale świetnie w bramce “Wyspiarzy” spisywał się Rosjanin Siergiej Warłamow, który łącznie obronił aż 46 strzałów. Ponownie skapitulował dopiero w 14. minucie dogrywki, po uderzeniu Anthony’ego Cirellego.

“Są w nas wielkie emocje. Cały rok ciężko pracowaliśmy, aby znaleźć się w tym miejscu. Jesteśmy podekscytowani i gotowi na kolejny krok” – podkreślił bohater wieczoru.

Lightning w wielkim finale są po pięciu latach przerwy. W 2015 roku przegrali w nim z Chicago Blackhawks 2-4. Dla Islanders natomiast sama gra w finale konferencji była sporym krokiem naprzód. Poprzednio bowiem występowali w nim w 1993 roku.

“Byliśmy blisko. Widzieliśmy już wierzchołek góry, ale nie zdołaliśmy na niego wejść” – powiedział trener Islanders Barry Trotz.

Pierwszy mecz Lightning – Stars zaplanowano na sobotę. Rywalizacja także będzie się toczyła do czterech zwycięstw.

Z powodu pandemii koronawirusa spotkania rozgrywane są w Edmonton.