Strona główna Sport Liga NHL - Stars objęli prowadzenie w finale Konferencji Zachodniej

Liga NHL – Stars objęli prowadzenie w finale Konferencji Zachodniej

-

O losach trzeciego meczu finału Konferencji Zachodniej rozstrzygnęła dogrywka fot.Facebook

Hokeiści Dallas Stars pokonali po dogrywce Vegas Golden Knights 3:2 i w rywalizacji do czterech zwycięstw w finale Konferencji Zachodniej ligi NHL prowadzą 2-1. Decydującą bramkę już po 31 sekundach dodatkowego czasu gry zdobył Rosjanin Aleksandr Radułow.

Wynik otwarto dopiero tuż przed końcem drugiej tercji, kiedy prowadzenie Stars dał Jamie Oleksiak. “Gwiazdy” na gola czekały aż 157 minut, gdyż poprzedni mecz przegrały 0:3.

Na początku trzeciej części gry wyrównał Shea Theodore. Później bramkę dla Stars zdobył Jamie Benn, a odpowiedział Alex Tuch. W dogrywce Golden Knights nie mieli już szansy doprowadzić do remisu, bo pierwsze trafienie automatycznie kończy mecz.

“Dostałem idealne podanie i miałem przed sobą tylko bramkarza. Po prostu zamknąłem oczy i uderzyłem” – przyznał Radułow, po którego strzale krążek odbił się od słupka i wpadł do siatki.

“W trzeciej tercji graliśmy naprawdę dobrze i mieliśmy kilka okazji, aby wygrać mecz. To była po prostu jedna z tych pechowych nocy” – powiedział trener Golden Knights Pete DeBoer.

Jego podopieczni w trzeciej tercji oddali 18 celnych strzałów, a Stars zaledwie cztery. W całym meczu w tej statystyce było 40-23 na korzyść “Złotych Rycerzy”.

Kolejne spotkanie odbędzie się w sobotę.

W finale Konferencji Wschodniej zespół Tampa Bay Lightning prowadzi z New York Islanders 2-0.

Z powodu pandemii koronawirusa obie pary swoje spotkania rozgrywają w Edmonton.