Strona głównaSportLiga NHL - St. Louis Blues o jedną wygraną od zdobycia Pucharu...

Liga NHL – St. Louis Blues o jedną wygraną od zdobycia Pucharu Stanleya

-

Hokeistów Blues dzieli od Pucharu Stanleya już tylko jedno zwycięstwo fot.Facebook

Jedna wygrana dzieli hokeistów St. Louis Blues od zdobycia po raz pierwszy w historii klubu Pucharu Stanleya. W piątym meczu rozegranym w Bostonie pokonali tamtejszych Bruins 2:1 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 3-2.

Pierwsza tercja nie przyniosła bramek. Po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 21. minucie Ryan O’Reilly dając prowadzenie gościom. Na dziewięć minut przed końcową syreną „Bluesmeni” podwyższyli po strzale Davida Perrona stan meczu na 2:0. Trzy minuty później do ich bramki trafił Jake DeBrusk, zdobywając honorowego gola dla przyjezdnych.

Miano gwiazd wieczoru przypadło O’Reilly’emu i jego koledze z drużyny bramkarzowi Jordanowi Binningtonowi, który obronił 38 strzałów oraz obrońcy Bruins Toreyowi Krugowi, z podania którego gola zdobył De Bruisk.

Binnington wyrównał rekord ligi w kategorii bramkarzy-pierwszoroczniaków, odnosząc 15 zwycięstw w fazie play off.

Jedną z najpopularniejszych osób w bostońskiej hali TD Garden tego wieczoru był wykonujący hymn Bruins kurator sądowy i barman Todd Angilly. Zastąpił w tej roli Rene Rancourta, który przeszedł na emeryturę w zeszłym roku.

Szóste spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę na lodowisku St. Louis Blues.

Czwartkowy mecz obserowało 17 565 widzów, większość z nich była rozczarowana porażką „Niedźwiadków”.

W punktacji kanadyjskiej fazy play prowadzi z 22 punktami Brad Marchand (Boston) za osiem bramek i 13 asyst przed Loganem Couture (San Jose Sharks) – 20 (14+6) i O’Reilly (St. Louis) – 20 (6+14). Marchand rozegrał 22 mecze, Couture 20, a O’Reilly 24.

Najskuteczniejszym strzelcem jest Couture, który zdobył 14 bramek i wyprzedza Jadena Schwartza – 12 oraz Władimira Tarasenkę – 11 (obaj St. Louis Blues).