REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Liga NHL - Owieczkin po raz dziewiąty królem strzelców

Liga NHL – Owieczkin po raz dziewiąty królem strzelców

-

- Advertisement -

Aleksander Owieczkin zdobył w niedokończonym sezonie regularnym 48 goli fot.Facebook

Po odwołaniu pozostałej fazy zasadniczej NHL władze hokejowej ligi przyznały nagrody po tym etapie rozgrywek. Po raz dziewiąty w karierze królem strzelców został Aleksander Owieczkin. Tym razem Rosjanin tytuł dzieli z Czechem Davidem Pastrnakiem. Obaj zdobyli po 48 goli.

Nagroda imienia Maurice’a Richarda jest wręczana dla najlepszego strzelca od 1999 roku. Owieczkin jest jedynym zawodnikiem, który otrzymał ją co najmniej trzy razy.

Wcześniej gwiazdor Washington Capitals zdobywał ją w latach: 2008-09, 2013-16 i 2018-19. Pastrnak z Boston Bruins cieszył się z niej po raz pierwszy.

Klasyfikację kanadyjską, w której uwzględnia się sumę goli i asyst, wygrał Niemiec Leon Draisaitl (Edmonton Oilers) z wynikiem 110 punktów. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Connor McDavid – 97 pkt.

Najlepszymi bramkarzami natomiast zostali Fin Tuukka Rask i Słowak Jaroslav Halak z Boston Bruins.

We wtorek władze ligi poinformowały o przedwczesnym zakończeniu sezonu zasadniczego z powodu pandemii koronawirusa. W fazie play off wezmą udział 24 drużyny zamiast zwyczajowych 16, ale wciąż nie wiadomo, kiedy się ona rozpocznie.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Enable Notifications.    Ok No thanks