Strona głównaSportLiga NHL - mistrzowskie "Błyskawice" zaczęły sezon od wygranej z Blackhawks

Liga NHL – mistrzowskie „Błyskawice” zaczęły sezon od wygranej z Blackhawks

-

Hokeiści Tampa Bay Lightning, mistrzowie ligi NHL w rozgrywkach 2019/20, kolejne zaczęli od środowego zwycięstwa 5:1 we własnej hali nad Chicago Blackhawks. W najbardziej zaciętym meczu z inaugurujących sezon Toronto Maple Leafs wygrało po dogrywce z Montreal Canadiens 5:4.

Gracze Lightning z poważnym problemem musieli się zmierzyć jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji. Pod koniec grudnia klub poinformował, że z powodu kontuzji biodra w sezonie zasadniczym nie zagra w ogóle będący gwiazdą zespołu Nikita Kuczerow. W środę Rosjanina w zdobywaniu bramek zastąpili koledzy. Po pierwszej tercji gospodarze – po trafieniach Ondreja Palata, Mathieu Josepha i Anthony’ego Cirellego – prowadzili 3:0. W dalszej części pojedynku gole dołożyli jeszcze Steven Stamkos i Brayden Point. Honorową bramkę dla gości zdobył Dylan Strome.

Zwycięstwo występującym w roli gospodarzy zawodnikom Maple Leafs w czwartej minucie dogrywki zapewnił Morgan Rielly. Nieco wcześniej szansę na gola miał broniący barw Canadiens Phillip Danault, ale jej nie wykorzystał. Dwoma trafieniami popisali się William Nylander po stronie miejscowych i Josh Anderson z drużyny przyjezdnych.

Hokeiści St. Louis Blues rozpoczęli sezon od wyjazdowej wygranej z Colorado Avalanche – 4:1. Dwukrotnie na listę strzelców w ekipie gości wpisał się Oskar Sundqvist. Gospodarze musieli sobie radzić bez stanowiącego ich podporę w defensywie Erika Johnsona, który miał pozytywny wynik testu na Covid-19. To jeden z 27 hokeistów z NHL, u którego stwierdzono zakażenie w trakcie obozów przygotowawczych.

W dwóch pozostałych ze środowych meczów gracze Edmonton Oilers przegrali u siebie z Vancouver Canucks 3:5, a zawodnicy Philadelphia Flyers pokonali na własnym lodowisku Pittsburgh Penguins 6:3.