Strona głównaSportLiga NHL - Lightning rozbili Islanders w pierwszym meczu finału na Wschodzie

Liga NHL – Lightning rozbili Islanders w pierwszym meczu finału na Wschodzie

-

Lightning urządzili sobie w meczu przeciwko Islanders wielkie strzelanie fot.Facebook

W świetnym stylu grę w finale Konferencji Wschodniej ligi NHL rozpoczęli hokeiści Tampa Bay Lightning. W poniedziałek pokonali New York Islanders aż 8:2. Rywalizacja będzie się toczyła do czterech wygranych spotkań.

Do finału na Wschodzie „Błyskawice” dotarły po raz czwarty w ostatnich sześciu sezonach. Islanders natomiast poprzednio na tym etapie występowali w 1993 roku.

Prowadzenie Lightning już w 74. sekundzie dał Brayden Point. „Wyspiarze” co prawda odpowiedzieli trafieniem Jordana Eberle w piątej minucie, ale później ich gra kompletnie się załamała.

„Za każdym razem kiedy popełnialiśmy błąd, rywale zdobywali bramkę” – powiedział trener Islanders Barry Trotz.

Po dwóch tercjach było 5:1 dla ekipy z Florydy. Ze strzelonych goli kolejno cieszyli się: Szwed Victor Hedman, Ryan McDonagh, Yanni Gourde i ponownie Point.

W ostatniej części gry rywala pogrążyli: Rosjanin Nikita Kuczerow, Czech Ondrej Palat i Gourde. Rozmiary porażki zmniejszył natomiast Nick Leddy.

„Bądźmy szczerzy, to dopiero jedno spotkanie” – tonował nastroje szkoleniowiec Lightning Jon Cooper.

Kolejny mecz zaplanowano na środę. W finale Konferencji Zachodniej Dallas Stars prowadzą z Vegas Golden Knights 1-0.

Obie pary swoje spotkania rozgrywają w Edmonton.