Strona główna Sport Liga NHL - Blue Jackets uzupełnili grono ćwierćfinalistów. Blackhawks z Golden Knights...

Liga NHL – Blue Jackets uzupełnili grono ćwierćfinalistów. Blackhawks z Golden Knights w pierwszej rundzie play-off

-

Blackhawks zagrają w pierwszej rundzie play-off z Golden Knights fot.Facebook

Hokeiści Columbus Blue Jackets jako ostatni przebrnęli rundę kwalifikacyjną do fazy play-off ligi NHL. W niedzielę pokonali Toronto Maple Leafs 3:0, a rywalizację do trzech zwycięstw wygrali 3-2.

Świetnie w bramce Blue Jackets spisywał się Joonas Korpisalo. Fin obronił wszystkie 33 strzały.

“Kiedy widzisz, jak koledzy z całych sił walczą na całym lodowisku, to też chcesz zrobić wszystko, aby pomóc w zwycięstwie. Udało mi się zachować czyste konto, choć szczerze mówiąc, nie było to trudne, bo niesamowitą pracę wykonali obrońcy” – powiedział Korpisalo, który pokonać hokeistom Maple Leafs nie dał się także tydzień temu.

Wynik w siódmej minucie otworzył Zach Werenski, a w trzeciej tercji zwycięstwo przypieczętowali Liam Foudy i Nick Foligno.

Kolejnym rywalem Blue Jackets będzie Tampa Bay Lightning.

Wznowiona rywalizacja w NHL do tej pory toczyła się dwutorowo w Edmonton i Toronto. Po cztery drużyny w każdej konferencji, które były najlepsze w momencie przerwania rozgrywek, walczyły o rozstawienie w 1. rundzie play off. Natomiast pozostałe 16 ekip rywalizowało w parach do trzech zwycięstw w rundzie kwalifikacyjnej.

11 sierpnia rozpocznie się 1. runda play off – ćwierćfinały konferencji. Półfinały zaplanowano od 25 sierpnia, a finały – od 8 września. Początek walki o Puchar Stanleya – 22 września. Zwycięzca zostanie wyłoniony najpóźniej 4 października. Tytułu broni St. Louis Blues.

Pary 1. rundy fazy play-off w hokejowej lidze NHL (rywalizacja do czterech zwycięstw):