Strona głównaSportLiga NBA - Miami Heat w połowie drogi do wielkiego finału

Liga NBA – Miami Heat w połowie drogi do wielkiego finału

-

Heat po raz drugi pokonali Celtics fot.Facebook

Koszykarze Miami Heat pokonali w czwartek Boston Celtics 106:101 i w rywalizacji do czterech zwycięstw w finale Konferencji Wschodniej ligi NBA prowadzą już 2-0. W zwycięskiej drużynie najlepszy był Słoweniec Goran Dragic, który zdobył 25 punktów.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej Celtics zbudowali aż 17-punktowe prowadzenie. Nie utrzymali go jednak długo. Trzecią część gry przegrali 17:37.

Kiedy na zegarze do końca spotkania pozostawało nieco ponad cztery minuty, bostończycy ponownie wygrywali, tym razem 94:89. Również tej przewagi nie potrafili utrzymać. Przez następne trzy minuty zdobyli tylko jeden punkt, a Heat aż 13.

„Chyba lubimy sami utrudniać sobie zadanie. Pozwalamy uciec rywalom na ponad dziesięć punktów, a potem i tak ich pokonujemy” – powiedział skrzydłowy Heat Jimmy Butler.

W pierwszym meczu Celtics mieli 14 punktów przewagi na początku czwartej kwarty, a ostatecznie po dogrywce wygrali Heat 117:114.

Wśród pokonanych najlepszy był w czwartek Kemba Walker, który zdobył 23 punkty.

Po spotkaniu Celtics mieli w szatni głośną, ożywioną dyskusję, ale twierdzą, że nie było w niej niczego niezwykłego.

„Jesteśmy sfrustrowani i to naturalne. Nie możesz być zadowolony, jeśli przegrywasz. Nie wydarzyło się jednak nic dziwnego. To była zwykła rozmowa o meczu” – podkreślił skrzydłowy Jayson Tatum.

W piątek rozpocznie się rywalizacja w finale Konferencji Zachodniej, do którego dotarły ekipy Los Angeles Lakers i Denver Nuggets.