REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportLiga MLS - Włoch Insigne najlepiej zarabiającym piłkarzem

Liga MLS – Włoch Insigne najlepiej zarabiającym piłkarzem

-

Reprezentant Włoch Lorenzo Insigne po podpisaniu kontraktu z klubem Toronto FC z gażą 15 milionów dolarów za sezon stał się najlepiej zarabiającym piłkarzem Major League Soccer (MLS).

Toronto pozyskało zawodnika jeszcze w kwiecie wieku. Insigne ma 31 lat i wciąż jest znakomitym piłkarzem, który zdecydowanie może poprawić grę kanadyjskiej ekipy.

REKLAMA

„W momencie podpisania kontraktu z Lorenzo nasz status został podniesiony” – przyznał prezes Toronto FC Bill Manning.

Ma to być przełomowy moment dla całej ligi MLS, która od pewnego czasu stara się zerwać z przeświadczeniem, że gracze o znanych nazwiskach trafiają tam jedynie u schyłku karier.

„W klubie mamy ambicję, aby w ciągu najbliższych czterech czy pięciu lat Lorenzo stał się fundamentem naszej drużyny” – podkreślił prezes.

Przejście Włocha do Toronto FC nie było łatwe i klub musiał zwabić go wysokimi zarobkami. Insigne stał się najdroższym graczem ligi, przebijając Szwajcara Xherdana Shaqiriego, który w Chicago Fire zarabia blisko 8,15 mln USD.

Włoch w pierwszym przekazie do kibiców dał jasno do zrozumienia, że z powodu bycia najlepiej zarabiającym piłkarzem ligi nie czuje żadnej dodatkowej presji. „Grałem przez 10 lat w Napoli i reprezentacji Włoch, wygrałem mistrzostwa Europy, więc nie mam problemu z presją” – powiedział.

„Z Napoli wiele wygrałem, ale i przegrałem, dlatego chciałem zmiany, a przede wszystkim nowego wyzwania” – dodał dwukrotny zdobywca Coppa Italia.

Choć będzie zarabiał najwięcej w lidze, to podkreślił, że nie wyjechał za ocean dla pieniędzy. „Podjąłem taką decyzję, by znaleźć nowe życie dla rodziny i moich dzieci” – tłumaczył.

Insigne podpisał kontrakt z Toronto FC już w styczniu, ale końcówkę sezonu dograł w barwach Napoli. Debiut w nowym klubie jest planowany na 9 lipca przeciwko San Jose Earthquakes.

Trener Toronto FC Bob Bradley ma nadzieję, że Włoch doda jego ekipie iskry, której ostatnio brakowało. Kanadyjski klub po 16 meczach zajmuje 11. miejsce w 14-zespołowej Konferencji Wschodniej MLS.

(PAP)

REKLAMA

2105248597 views

REKLAMA

2105248829 views

REKLAMA

2107045222 views

REKLAMA

2105248973 views

REKLAMA

2105249072 views

REKLAMA

2105249181 views