REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Liga MLS - mecz Nashville z Chicago Fire przełożony, zagrożony udział w...

Liga MLS – mecz Nashville z Chicago Fire przełożony, zagrożony udział w turnieju

-

- Advertisement -

Udział piłkarzy Nashville SC w turnieju w Orlando stanął pod znakiem zapytania fot.Facebook

Amerykańsko-kanadyjska Major League Soccer (MLS) poinformowała we wtorek, że przełożyła pierwszy mecz Nashville SC i rozważy udział tego klubu w rozpoczynającym się w środę w Orlando turnieju. Pięciu piłkarzy drużyny miało pozytywny wynik testów na koronawirusa.

Wiadomość pojawiła się dzień po tym, jak MLS wycofała już z turnieju FC Dallas, gdy okazało się, że zakażonych jest 10 zawodników tego klubu i jedna osoba ze sztabu.

Ekipa Nashville SC, która przybyła 3 lipca na rozpoczynający się w środę w Disney World Wide Sports Complex w Orlando turniej, miał zmierzyć się pierwszego dnia z Chicago Fire.

Z oświadczenia MLS wynika, że dwóch piłkarzy Nashville otrzymało w weekend potwierdzenie pozytywnych wyników testów, a trzech kolejnych – w poniedziałek. Czterech innych graczy ma niejednoznaczne wyniki testów i wymagają dalszych badań.

Liga dodała, że oceni udział Nashville SC w rozgrywkach – we współpracy z klubem – po wynikach dodatkowych testów.

Turniej pod nazwą “MLS is Back” w kompleksie w Orlando ma potrwać do 11 sierpnia. Mecze będą rozgrywane bez publiczności.

Tegoroczne rozgrywki przerwano z powodu koronawirusa 12 marca po zaledwie dwóch kolejkach. Na początku maja pozwolono piłkarzom na indywidualne zajęcia na obiektach treningowych klubów, a pod koniec poprzedniego miesiąca – na treningi w małych grupach. 4 czerwca poinformowano, że kluby mogą wrócić do szkolenia całych drużyn, ale pod warunkiem przestrzegania rygorystycznych procedur oraz uzyskania zgody personelu medycznego i lokalnych ekspertów ds. chorób zakaźnych.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Enable Notifications.    Ok No thanks