Strona głównaSportLiga hiszpańska - wysoka wygrana Barcelony, popis Messiego i Griezmanna

Liga hiszpańska – wysoka wygrana Barcelony, popis Messiego i Griezmanna

-

Argentyńczyk Lionel Messi i Francuz Antoine Griezmann strzelili po dwa gole, a Barcelona pokonała na wyjeździe Granadę 4:0 w 18. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Katalończycy odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu, wszystkie w mijającym tygodniu na boiskach rywali.

Griezmann trafił do bramki gospodarzy w 12. i 63. minucie, a Messi w 35. i 42. minucie. Argentyńczyk, który w dwóch ostatnich meczach zaliczył cztery trafienia, łącznie ma 11 goli i prowadzi w klasyfikacji strzelców Primera Division.

Granada w końcówce spotkania musiała sobie radzić w dziesiątkę, po czerwonej kartce w 78. minucie dla Jesusa Vallejo.

„To ważne zwycięstwo. Wiedzieliśmy, że jesteśmy w trudnej sytuacji i nie możemy sobie pozwolić na więcej przegranych meczów. Mamy za sobą bardzo dobry tydzień, wygraliśmy trzy spotkania, wszystkie poza domem i grając bardzo dobrze w piłkę. Pokazaliśmy, że drużyna rośnie pod względem jakości i pewności siebie” – powiedział trener Barcelony Ronald Koeman.

Jego zespół z dorobkiem 34 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

W ciekawie zapowiadającym się spotkaniu szósta, ale mająca dwa mecze zaległe Sevilla pokonała u siebie piąty Real Sociedad San Sebastian 3:2. Wszystkie gole dla gospodarzy strzelił Marokańczyk Youssef En-Nesyri. Co ciekawe, już po siedmiu minutach było 2:1, a po niespełna kwadransie – 2:2.

Hiszpania zmaga się z obecnie z atakiem zimy. Odwołano już m.in. mecz lidera Atletico Madryt z Athletic Bilbao. Z kolei np. wicelider Real Madryt miał w piątek problemy z wylotem do Pampeluny na sobotni wieczorny mecz z Osasuną.