REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportLiga hiszpańska – Laporta: Lewandowski ważnym elementem budowy wielkiej Barcy

Liga hiszpańska – Laporta: Lewandowski ważnym elementem budowy wielkiej Barcy

-

Cytowany w czwartek przez hiszpańskie media prezes FC Barcelony Joan Laporta planuje przywrócenia świetności tego klubu piłkarskiego. Kataloński działacz twierdzi, że podstawowym elementem budowanej od nowa drużyny ma być Robert Lewandowski.

Hiszpańskie media odnotowują, że polski piłkarz w piątek będzie miał swoją oficjalną prezentację w barwach Barcy. Napastnik zostanie przedstawiony kibicom klubu podczas uroczystości na barcelońskim stadionie Camp Nou.

REKLAMA

Dziennik “Mundo Deportivo” cytuje w czwartek Laportę, który stwierdził, że w realizacji ambitnych i “zwycięskich planów” Barcy Lewandowski jest niezbędnym elementem.

“Laporta był wcześniej prezesem FC Barcelona przez siedem lat, od 2003 r., i kiedy odchodził klub był uznawany za jeden z największych w historii futbolu” – napisał kataloński dziennik.

Gazeta uważa, że w piątek Lewandowski może zostać zaprezentowany z dziewiątką na koszulce, gdyż Barca prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy w sprawie sprzedaży holenderskiego napastnika Memphisa Depaya do Juventusu Turyn.

Z kolei wydawany w Barcelonie dziennik “Sport” zauważa, że Lewandowski po przybyciu do Katalonii nie ma spokoju, jest zaczepiany przez kibiców i proszony o wspólne zdjęcia lub autografy. Gazeta wskazuje, że w sieci wielu fanów zamieściło już fotografie w towarzystwie polskiego napastnika.

Tymczasem w czwartkowym wydaniu dziennik “AS” donosi, cytując amerykański magazyn “The Atlantic”, że agent Lewandowskiego Pini Zahavi za pomoc w realizacji transferu piłkarza z Bayernu Monachium do FC Barcelona zainkasował 5 mln euro prowizji od podstawy wartości kontraktu opiewającej na 45 mln euro. W sumie agent miał, według gazety, zarobić 10 mln euro.

Madrycka gazeta wskazała na długoletnie relacje Laporty z izraelskim przedsiębiorcą oraz fakt, że prezes FC Barcelona określa je mianem “braterskich”. Przypomina, że w rozmowie z amerykańskim dziennikiem “New York Times” Zahavi miał dążyć do zakontraktowania Lewandowskiego przez Barcę.

“Pini mówił mi od początku, że będzie odrzucał oferty innych klubów, które chciałyby pozyskać Roberta Lewandowskiego” – zacytował prezesa Barcy dziennik “AS”.

(PAP)

REKLAMA

2103216576 views

REKLAMA

2103216809 views

REKLAMA

2105013201 views

REKLAMA

2103216952 views

REKLAMA

2103217052 views

REKLAMA

2103217161 views