Strona głównaSportLiga hiszpańska - dwie bramki Lewandowskiego, wygrana Barcelony z Elche

Liga hiszpańska – dwie bramki Lewandowskiego, wygrana Barcelony z Elche

-

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki, a Barcelona pokonała u siebie Elche 3:0 w 6. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Polski piłkarz ma już osiem goli w tym sezonie i prowadzi w klasyfikacji strzelców. „Duma Katalonii” przynajmniej do niedzieli będzie liderem tabeli.

Polak do siatki trafił najpierw w 34. minucie, gdy musiał tylko wepchnąć piłkę do pustej bramki po podaniu 18-letniego Alejandro Balde. Wówczas goście grali już w dziesiątkę, bo w 14. minucie za faul na wychodzącym na czystą pozycję Lewandowskim czerwoną kartką ukarany został ich kapitan Gonzalo Verdu.

Na 2:0 podwyższył Holender Memphis Depay (41.), a Lewandowski wpisał się na listę strzelców niedługo po przerwie (48.), gdy miał przed sobą dwóch obrońców, ale już nie bramkarza rywali. Tę sytuację wypracował mu Depay.

„+Killer+ zawsze jest tam, gdzie powinien być” – napisano o Polaku w internetowym serwisie dziennika „Marca”.

W 72. minucie trener Xavi zdecydował się wprowadzić Ferrana Torresa w miejsce Lewandowskiego. Wynik meczu już się nie zmienił. Elche oddało jedyny strzał – licząc celne i niecelne – w 90. minucie, ale niemiecki bramkarz gospodarz Marc-Andre ter Stegen nie miał problemu z jego obroną.

To piąte z rzędu ligowe zwycięstwo „Dumy Katalonii”, która z 16 punktami prowadzi w tabeli. O jeden mniej zgromadził Real Madryt, który w tym sezonie wygrał wszystkie swoje dotychczasowe mecze o stawkę. Broniący tytułu „Królewscy” w niedzielę zagrają w derbach stolicy Hiszpanii z Atletico na stadionie rywala.