Strona głównaSportLiga angielska - porażka Manchesteru City z drużyną Klicha.Wygrane Chelsea i Liverpoolu

Liga angielska – porażka Manchesteru City z drużyną Klicha.Wygrane Chelsea i Liverpoolu

-

Prowadzący w tabeli angielskiej ekstraklasy piłkarze Manchesteru City przegrali na własnym stadionie z Leeds United 1:2 w pierwszym sobotnim meczu 31. kolejki. Rezerwowym gości był Mateusz Klich. Walczące o miejsca w najlepszej czwórce Chelsea Londyn i Liverpool wygrały swoje mecze. Piłkarze ze stolicy pokonali na wyjeździe Crystal Palace 4:1, a “The Reds” u siebie Aston Villę 2:1.

Bohaterem spotkania był reprezentant Irlandii Północnej Stuart Dallas, który zdobył oba gola dla zwycięzców. Najpierw krótko przed przerwą, a później w doliczonym czasie drugiej połowy.

Po przerwie zespół argentyńskiego trenera Marcelo Bielsy grał w dziesiątkę, gdyż tuż przed końcem pierwszej części spotkania czerwoną kartką za faul na Brazylijczyku Gabrielu Jesusie ukarany został Liam Cooper.

Przez większość meczu goście mieli kłopot, by wyjść z własnej połowy, ale skutecznie się bronili. Sforsować ich defensywę udało się tylko Hiszpanowi Ferranowi Torresowi w 76. minucie.

“Wartość tego zwycięstwa rośnie, gdy weźmie się pod uwagę jego okoliczności. Wygraliśmy mecz, w którym byliśmy zdominowani, który wymagał od nas wiele charakteru, zawzięcia, woli walki” – ocenił Bielsa.

Beniaminek z Leeds, który odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu, a już 14. w sezonie, z dorobkiem 45 punktów jest na 10. pozycji.

“The Citizens” nadal prowadzą w tabeli z 14-punktową przewagą nad Manchesterem United, który w tym momencie rozegrał jednak dwa spotkania mniej. W niedzielę wicelider zmierzy się w Londynie z Tottenhamem Hotspur.

W środę ekipę City czeka rewanż z Borussią Dortmund w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Pierwszą potyczkę angielski zespół wygrał na własnym terenie 2:1.

Chelsea zaczęła od mocnego uderzenia i już po dziesięciu minutach prowadziła 2:0. Na listę strzelców wpisali się Kai Havertz oraz Christian Pulisic. W 30. minucie podwyższył natomiast Kurt Zouma. W drugiej połowie najpierw dla gospodarzy trafił Christian Benteke, a w 78. minucie wynik ustalił Pulisic.

“Pierwsze pół godziny w naszym wykonaniu było rewelacyjne. Później zaczęliśmy grać trochę niedokładnie, ale po stracie gola nastąpiła właściwa reakcja. Ten mecz to krok we właściwym kierunku” – ocenił trener Chelsea Thomas Tuchel.

Liverpool wygrał natomiast w szczęśliwych okolicznościach, po golu Trenta Alexandra-Arnolda w doliczonym przez sędziego czasie gry. Tuż przed przerwą prowadzenie gościom dał Ollie Watkins, a w 57. minucie wyrównał Mohamed Salah.

Chelsea i Liverpool walczą o miejsca w najlepszej czwórce i tym samym prawo gry w prestiżowej Lidzie Mistrzów. Londyńczycy są obecnie na czwartej pozycji, a “The Reds” na piątej z dwoma punktami straty.

Przed wszystkimi meczami tej kolejki minutą ciszy piłkarze i sztaby trenerskie oddają hołd zmarłemu w piątek w wieku 99 lat księciowi Filipowi, mężowi brytyjskiej królowej Elżbiety II.