Strona głównaSportLEKKOATLETYCZNE HMŚ. Polska szósta w tabeli medalowej, najlepsze USA

LEKKOATLETYCZNE HMŚ. Polska szósta w tabeli medalowej, najlepsze USA

-

Polscy lekkoatleci zajęli szóste miejsce w tabeli medalowej zakończonych w niedzielę w Sopocie halowych mistrzostw świata. Ich dorobek to jeden złoty i dwa srebrne. Najlepsi okazali się reprezentanci USA – osiem złotych oraz po dwa srebrne i brązowe.

Adam Kszczot ze srebrnym medalem zdobytym w biegu na 800 metrów fot.Bartłomiej Zborowski/PAP/EPA

Amerykanie wygrali klasyfikację medalową także dwa lata temu w Stambule, ale wtedy aż 18 razy stanęli na podium, w tym aż 10-krotnie na najwyższym stopniu.

Na drugiej pozycji sopockiej imprezy uplasowali się Rosjanie – 5-3-2, na trzeciej Etiopczycy – 2-2-1.

W sumie w 15. edycji HMŚ na podium stanęli przedstawiciele 30 krajów.