REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Krzysztof Głowacki z nagrodą WBO za najlepszą walkę roku

Krzysztof Głowacki z nagrodą WBO za najlepszą walkę roku

-

Krzysztof Głowacki fot.Facebook
Pojedynek Krzysztofa Głowackiego z Marco Huckiem został uznany za walkę roku 2015 fot.Facebook

Pojedynek Krzysztofa Głowackiego z Niemcem Marco Huckiem o mistrzostwo świata kategorii junior ciężkiej World Boxing Organization zostało uznane “walką roku” przez tą federację. Polski bokser otrzymał nagrodę podczas 28. konwencji WBO w Orlando.

REKLAMA

Do konfrontacji broniącego tytułu Hucka z pretendentem Głowackim doszło w połowie sierpnia w podnowojorskim Newark. Faworyzowany niemiecki pięściarz posłał Polaka na deski w szóstej rundzie, ale Głowacki zdołał wstać przed zakończeniem liczenia. Bokser z Wałcza pokazał, że ma niesamowity charakter i nie tylko przełamał kryzys, ale i zdecydował się na otwartą wojnę. W 11. rundzie wygrał przez nokaut, co było jedną z największych niespodzianek tego roku na profesjonalnych ringach.

29-letniemu Głowackiemu, obecnie jedynemu polskiemu mistrzowie świata w boksie zawodowym, w Orlando towarzyszą m.in. współpromujący go Tomasz Babiloński i Andrzej Wasilewski.

Pierwszą walkę w obronie pasa WBO Głowacki ma stoczyć na początku 2016 roku w USA. Polak legitymuje się rekordem 25-0, zaś Huck 38-3-1. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks