Strona głównaSportKozakowska sportowcem roku w plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Kozakowska sportowcem roku w plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

-

Złota i srebrna medalistka igrzysk paraolimpijskich w Tokio Róża Kozakowska została uznana za sportowca roku w plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Drugie miejsce w 3. edycji imprezy zajęła tenisistka stołowa Natalia Partyka.

Kozakowska została w Tokio mistrzynią paraolimpijską i rekordzistką świata w rzucie maczugą (kat. F32), a srebro zdobyła w pchnięciu kulą (kat. F32). Jest też brązową medalistką mistrzostw Europy w tej drugiej konkurencji.

32-letnia zawodniczka otrzymała statuetkę im. Ludwiga Guttmanna w tej najbardziej prestiżowej kategorii. W kategorii trener roku zwyciężył opiekun tenisistek stołowych Andrzej Ochal. Szkoleniowiec triumfował także przed dwoma laty.

Za najważniejsze wydarzenie sportowe 2021 roku uznano paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Bydgoszczy, natomiast w kategorii organizacja roku zwyciężył klub GZSN „Start” Gorzów. Nagrodę specjalną otrzymał były rektor AWF w Poznaniu Aleksander Kabsch.