REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportFrench Open - Świątek o ćwierćfinale: muszę być gotowa na zmiany w...

French Open – Świątek o ćwierćfinale: muszę być gotowa na zmiany w grze Coco

-

W 1/4 finału French Open Iga Świątek zmierzy się w środę z Cori „Coco” Gauff. Polska tenisistka już sześć razy pokonała Amerykankę i nigdy z nią nie przegrała, ale do tych wyników stara się nie przywiązywać. „Muszę być gotowa, że taktycznie może nastąpić u niej jakaś zmiana” – powiedziała.

Do pierwszego meczu Świątek z Gauff doszło dwa lata temu w półfinale w Rzymie i było to w zasadzie jedyne ich spotkanie, o którym można powiedzieć, że było względnie wyrównane. Polka wygrała 7:6 (7-3), 6:3.

REKLAMA

W pięciu kolejnych Amerykanka łącznie wygrała 20 gemów. Mierzyły się m.in. w ubiegłorocznym finale w Paryżu i wówczas podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego zwyciężyła 6:1, 6:3.

„Na pewno będę musiała, znów obejrzeć ten finał, bo od tamtego czasu nie grałam z Igą na korcie ziemnym. Na wszelki wypadek obejrzę też pozostałe porażki, aby przypomnieć sobie, co poszło nie tak” – zapowiedziała z uśmiechem Gauff.

„Nie obawiam się meczu z Igą. Chciałam znów z nią zagrać, szczególnie tutaj. Mam takie podejście, że jeśli chcesz być najlepsza, to musisz grać z najlepszymi. Bez tego nie ma progresu. Byłoby coś tchórzliwego w stwierdzeniu, że wolałabym uniknąć meczu z nią. Oznaczałoby to, że nie chcę stawiać czoła wyzwaniom. Chcę zobaczyć, na ile udało mi się poprawić, bo wydaje mi się, że gram lepiej” – dodała.

Świątek z żadną zawodniczką nie miała nigdy aż tak ujemnego bilansu, ale w 2021 roku trzykrotnie przegrała z Marią Sakkari. Zapytana, czy ciężko było jej się przygotować do kolejnego meczu z Greczynką, powiedziała, że „takie rzeczy ruszają trochę zawodnikiem”.

„Kłamałabym, jakbym powiedziała, że takie rzeczy nie mają znaczenia. Pamiętam, jak wygrałam pierwszy raz z Marią. To był jeden z pierwszych turniejów z trenerem Wiktorowskim i on dał mi nowy sposób na podejście do tego meczu, zarówno taktycznie, jak i mentalnie. Bardzo mi to wtedy pomogło. Bez zmiany szkoleniowca pewnie byłoby mi ciężej, ale wierzę, że i tak w końcu jakoś bym sobie poradziła, bo po prostu cały czas się rozwijam” – zdradziła Świątek.

22-latka w ubiegłym roku dwa razy pokonała Sakkari.

„Jak będę przygotowywała się do meczu z Coco, to muszę być gotowa, że taktycznie może nastąpić u niej jakaś zmiana, bo rozegrałyśmy już wiele meczów przeciwko sobie. Postaram się po prostu wyjść na kort z dużą pewnością siebie, gotowa jak na każdy inny mecz, bez względu na to, co wydarzyło się wcześniej” – zapowiedziała.

W Paryżu Świątek broni tytułu wywalczonego rok temu. W stolicy Francji najlepsza była także w 2020 roku.

Na otwarcie tegorocznej edycji wygrała z Hiszpanką Cristiną Bucsą 6:4, 6:0, a w 2. rundzie w takim samym stosunku pokonała Amerykankę Claire Liu. W 3. natomiast nie dała szans Chince Xinyu Wang, wygrywając 6:0, 6:0. Mecz 1/8 finału trwał tylko 31 minut z powodu kreczu Ukrainki Łesi Curenki przy stanie 5:1 dla Polki w pierwszym secie.

(PAP)

REKLAMA

2094038596 views

REKLAMA

REKLAMA

2094038880 views

REKLAMA

2095835329 views

REKLAMA

2094039130 views

REKLAMA

2094039268 views

REKLAMA

2094039409 views