Strona głównaSportFrench Open - Linette i Świątek awansowały do ćwierćfinału debla

French Open – Linette i Świątek awansowały do ćwierćfinału debla

-

Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera wygrały z Czeszką Lucie Hradecką i Niemką Laurą Siegemund (nr. 10) 7:6 (7-5), 7:6 (7-5) w 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open. Wcześniej do ćwierćfinału debla awansowały Iga Świątek i Amerykanka Bethanie Mattek-Sands.

Dla Linette to duży sukces, nigdy wcześniej nie dotarła w deblu do tej fazy rywalizacji wielkoszlemowej (w singlu jej najlepszym wynikiem wciąż jest 3. runda).

Oba sety niedzielnej rywalizacji miały podobny przebieg, kończyły się tie-breakami do pięciu i trwały po 60 minut.

W meczu o półfinał rywalkami Linette i Pery będą zwyciężczynie meczu Anastazja Pawliuczenkowa/Jelena Rybakina (Rosja/Kazachstan) – Nicole Melichar/Demi Schuurs (USA/Holandia, nr 3.)

Wcześniej w niedzielę rozstawione z numerem 14. Świątek i Mattek-Sands wygrały w 1/8 finału z najwyżej rozstawionymi w turnieju Su-Wei Hsieh z Tajwanu i Belgijką Elise Mertens 5:7, 6:4, 7:5.

Spotkanie miało niecodzienny przebieg. W trzecim sezonie Polka i Amerykanka przegrywały już 1:5, ale później wygrały sześć gemów z rzędu.

W kolejnej rundzie zmierzą się z reprezentantkami Tajwanu Hao-Ching Chan i Latishą Chan (nr 6.) albo z Chorwatką Dariją Jurak i Słowenką Andreją Klepac (nr 11.).