Strona głównaSportFrench Open - Amerykanka Gauff rywalką Świątek w finale

French Open – Amerykanka Gauff rywalką Świątek w finale

-

Amerykanka Cori Gauff będzie rywalką liderki światowego rankingu Igi Świątek w finale wielkoszlemowego turnieju French Open. Rozstawiona z numerem 18. tenisistka pokonała w czwartkowym półfinale Włoszkę Martinę Trevisan 6:3, 6:1.

Spotkanie zaledwie 18-letniej „Coco” Gauff z Trevisan, która w tym roku skończy 29 lat, trwało godzinę i 28 minut. Włoszka w drugiej rundzie w Paryżu wyeliminowała Magdę Linette.

Gauff została najmłodszą finalistką French Open od 2001 roku, a także najmłodszą uczestniczką finału jakiegokolwiek turnieju wielkoszlemowego od 2004 roku.

W obecnej edycji turnieju na kortach ziemnych w Paryżu Amerykanka nie straciła jeszcze seta. Po raz pierwszy w karierze awansowała do finału imprezy wielkoszlemowej.

„Jestem w szoku, szczerze mówiąc. Brak mi słów. Bardzo dziękuję kibicom za doping. Nie byłam dzisiaj zdenerwowana. Może trochę rano, ale poszłam na spacer i to mnie rozluźniło” – przyznała tuż po meczu Gauff.

Przy okazji zrewanżowała się Włoszce za porażkę w 2. rundzie French Open w 2020 roku.

„Musiałem być dzisiaj bardziej cierpliwa. Przegrałam nią dwa lata temu i wiem, jak trudno jest grać przeciwko niej” – przyznała.

W pierwszych czwartkowym półfinale Iga Świątek bez kłopotów pokonała rozstawioną z numerem 20. rosyjską tenisistkę Darię Kasatkinę 6:2, 6:1.

Świątek dotychczas dwukrotnie rywalizowała z Gauff i za każdym razem wygrywała z młodszą o trzy lata rywalką w dwóch setach – w 2021 roku w półfinale w Rzymie i w marcu tego roku w 1/8 finału w Miami.

Amerykanka przyznała, że spróbuje podejść do sobotniego pojedynku jak do każdego innego meczu.

„Będę szczęśliwa, bez względu na to, co się wydarzy w finale. Wiem, że moi rodzice i tak będą ze mnie dumni. Przystąpię do tego meczu z myślą, że to po prostu kolejne spotkanie” – zapowiedziała Gauff.