REKLAMA

2120976355 views

REKLAMA

2120976354 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEuro 2020 - włoskie media: piękne odrodzenie kraju i piłkarskiej reprezentacji

Euro 2020 – włoskie media: piękne odrodzenie kraju i piłkarskiej reprezentacji

-

“Jakie to piękne odrodzenie Włoch i piłkarskiej reprezentacji”- powtarzali sprawozdawcy telewizji RAI po zwycięstwie “Azzurrich” nad Anglią w finale mistrzostw Europy po rzutach karnych. “Angielskie lwy zostały poskromione i stały się kociakami” – podkreślają media w Italii.

Włoscy komentatorzy telewizyjni podkreślali, że jeden człowiek wierzył w ten sukces i był to selekcjoner reprezentacji Roberto Mancini, który przyszedł odbudować pogrążoną w kryzysie drużynę. Dlatego, zaznaczono, jest to podwójne odrodzenie – kraju wychodzącego z dramatu pandemii i zespołu narodowego.

REKLAMA

“Jesteśmy na szczycie Europy” – obwieściła “La Gazzetta dello Sport” przypominając, że to europejski sukces po 53 latach, a do tego dokładnie w 39. rocznicę triumfu włoskich piłkarzy na mundialu w Hiszpanii.

““Nie mogliśmy zepsuć takiej daty” – dodał dziennik i podkreślił, że triumf Włosi zawdzięczają głównie Gianluigiemu Donnarummie, który w bramce zbudował mur przed Anglikami.

“Zrobiliśmy to u nich, w obecności 60 tysięcy szalejących przez 120 minut kibiców” – zauważyła gazeta.

Nawiązując do herbu Anglii dodała: “Trzy lwy zostały poskromione, zamieniliśmy je w kociaki, a Mancini zdołał zrobić to wszystko bawiąc się i innych przez cały miesiąc”.

W relacji z Wembley największa włoska gazeta sportowa zaznaczyła: “Byliśmy mocniejsi od życzeń królowej Elżbiety II, od agitacji premiera Borisa Johnsona i trzymania za Anglików kciuków przez Toma Cruise’a”.

“Bo tym razem Mission Impossible dokończyli włoscy aktorzy” – podkreślono.

Przypomina się, że od początku do końca mistrzostw Włosi występowali jako aktorzy pierwszoplanowi dzięki nadzwyczajnym umiejętnościom techniczno-taktycznym.

“Ten turniej dla +Azzurrich+ przechodził przez fazy zabawy, cierpienia i wreszcie dojrzałości, która pozwoliła iść po puchar w domu rywali” – przypomniała “La Gazzetta dello Sport”.

“Czekamy na puchar w domu z otwartymi ramionami” – ogłosiła “Corriere dello Sport”, nazywając finał mistrzostw bajką.

Autor komentarza wyraził przekonanie, że puchar należy się przede wszystkim trenerowi Manciniemu. “To on stworzył niesamowitą grupę – zjednoczoną i nadzwyczaj silną, która pokazała najpiękniejszy futbol podczas tych mistrzostw” – uzasadnił, a za bohatera włoskiego zespołu uznał Donnarummę, który otrzymał tytuł najlepszego piłkarza ME.

“Corriere della Sera” pisze, że nawet najwięksi optymiści nie wyobrażali sobie takiego epilogu.

“Wiedząc o tym, z jakiego miejsca wyruszyliśmy trzy lata i osiem miesięcy temu, gdy Szwecja zablokowała nam drogę na mundial w Rosji, a włoska piłka znalazła się w piekle” – przypomniano. “Teraz te łzy rozpaczy zmieniły się w płacz z radości” – dodano.

“Europa jest nasza” – ogłosiła “La Repubblica”.

We włoskich miastach doszło do wybuchu radości, a nastrój przypominał zabawę w noc sylwestrową. Odpalano fajerwerki, rozpoczęły się śpiewy, tańce i wielka fiesta; często tak, jakby nie było już pandemii. Samochodowe i motocyklowe orszaki radości przejechały przez Rzym.

(PAP)

REKLAMA

2119477650 views

REKLAMA

2119477737 views

REKLAMA

REKLAMA

2121274087 views

REKLAMA

2119477798 views

REKLAMA

2119477852 views

REKLAMA

2119477889 views