0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEuro 2020 - szwedzkie media: po nieciekawym meczu mamy jednak już cztery...

Euro 2020 – szwedzkie media: po nieciekawym meczu mamy jednak już cztery punkty

-

Zwycięstwo nad Słowacją 1:0 w drugim meczu grupy E zostało w Szwecji przyjęte jako kolejne wykonane zadanie i chociaż media nie ukrywają, że nie były pod wrażeniem gry swojej drużyny, to liczą się kolejne punkty. Po remisie 0:0 z Hiszpanią „już solidne cztery”.

„Ekstra” „Jaaaaa!” „Udało się” brzmiały tytuły w internetowych wydaniach gazet, które oceniły grę swojego zespołu jako: „dla widza nieciekawą, lecz dla dalszej drogi w ME skuteczną”.

REKLAMA

Dziennik „Aftonbladet” napisał, że Szwecja przez 2/3 meczu pokazywała nudny i nieciekawy futbol ale wytrzymała presję Słowaków i wygrała. Do ostatnich minut rywal był niepokojąco „kąśliwy i niebezpieczny”.

„Mecz wyglądał jakby prowadził do kolejnego bezbramkowego remisu, lecz dzięki rzutowi karnemu udało się go wygrać. To jednak jest turniej, w którym liczy się każdy punkt i teraz Szwecja zmierza już raźnym krokiem w kierunku 1/8 finału” – skomentowała gazeta.

„Expressen” podkreślił, że pomimo przespanej pierwszej połowy meczu piłkarze Janne Anderssona kontrolowali wydarzenia na boisku, nie dali się zaskoczyć i nie stracili bramki: “Teraz bilet do 1/8 finału powinien zostać wykupiony i potwierdzony w ostatnim grupowym meczu, 23 czerwca z Polską”.

Zdaniem kanału telewizji publicznej SVT „w tym spotkaniu typowaliśmy remis i taka właśnie była gra, lecz w końcu udało się. Bardzo przyjemnie było wygrać i zdobyć te tak ważne trzy punkty”.

„Szwedzkie ataki były niedokładne i niewyraźne i nie dały wielu poważnych sytuacji lecz jak mówi definicja tej gry, liczy się wynik. Po dwóch meczach mamy już cztery punkty i otwartą drogę do 1/8 finału. Teraz czeka na nas na tym samym stadionie za kilka dni nieprzewidywalna i zagadkowa Polska” – skomentował wydawany w Goeteborgu gdzie Szwecja ma swoją bazę, dziennik „Goeteborgs-Posten”.

Gazeta dodała, że „jednym z naszych najlepszych zawodników był …Słowak Marek Hamsik, który wiosną przed ME grał w naszym IFK Goeteborg i do dzisiaj jest celebrytą i jednym z ulubionych piłkarzy naszego miasta”.

(PAP)

REKLAMA

2121766601 views

REKLAMA

REKLAMA

2121766621 views

REKLAMA

REKLAMA

2123562941 views

REKLAMA

2121766632 views

REKLAMA

2121766641 views

REKLAMA

2121766645 views