REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEuro 2020 - Southgate: zabierzmy trofeum do domu

Euro 2020 – Southgate: zabierzmy trofeum do domu

-

Selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate zapewnił, że po dotarciu do finału mistrzostw Europy jego piłkarze nie spoczną na laurach. “Najważniejsze to zabrać jutro trofeum do domu” – powiedział na konferencji prasowej przed spotkaniem z Włochami.

Anglia jeszcze nigdy nie triumfowała w mistrzostwach Europy, a nawet nie dotarła do finału. Na tę okoliczność życzenia powodzenia reprezentacji przesłała królowa Elżbieta oraz premier Boris Johnson.

REKLAMA

“Odprawiono nas też uroczyście, gdy wyjeżdżaliśmy z St. George’s Park (centrum treningowego – PAP). Wszyscy sąsiedzi wyszli do nas, ustawili się w kolejce, żeby nas pożegnać. Możecie sobie tylko wyobrazić, jak wiele to dla nas znaczy” – podkreślił Southgate.

Szkoleniowiec obiecał rodakom, że zrobi wszystko, aby Puchar “trafił do ich domów”.

“Jesteśmy w finale po to, żeby go wygrać. Cieszy mnie to, jak reprezentowaliśmy naród, jaką historię napisaliśmy, ale teraz najważniejsze to zabrać jutro trofeum do domu” – powiedział.

Poinformował również, że nie wprowadził żadnych większych zmian w codziennej pracy przed finałem.

“Przygotowujemy się jak do zwykłego meczu. Piłkarze są gotowi i wiedzą, jak się rozgrywa takie spotkania. Są zdeterminowani” – zapewnił.

Włochy imponowały w tej edycji ME skutecznością – podopieczni Roberto Manciniego zdobyli 12 goli, o jednego mniej od najlepszej pod tym względem, ale wyeliminowanej już przez Italię Hiszpanii. Do tego Italia nie przegrała żadnego z 33 meczów od września 2018 roku.

“Włosi to fantastyczni piłkarze z bardzo dobrym planem taktycznym i doświadczonym trenerem, do tego są w trakcie niesamowitej serii. My mamy swoje atuty. Postaramy się narzucić nasz futbol, jak to robiliśmy dotychczas. Oby jutro było podobnie” – powiedział Southgate.

Selekcjoner gospodarzy wypowiedział się także o zachowaniu kibiców, którzy buczeli i gwizdali na Wembley podczas hymnów narodowych rywali w półfinale z Danią i w 1/8 finału z Niemcami.

“Kiedy my gramy na wyjeździe i słyszymy gwizdy podczas naszego hymnu, tylko nas to motywuje. To raczej nie pomaga. Powinniśmy szanować przeciwników” – zaapelował.

(PAP)

REKLAMA

2119162577 views

REKLAMA

2119162671 views

REKLAMA

REKLAMA

2120959025 views

REKLAMA

2119162740 views

REKLAMA

2119162796 views

REKLAMA

2119162841 views