0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEuro 2020 – Fabiański nie zagra z Hiszpanią

Euro 2020 – Fabiański nie zagra z Hiszpanią

-

Łukasz Fabiański nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na sobotni mecz piłkarskich mistrzostw Europy w Sewilli z Hiszpanią. Bramkarz reprezentacji Polski nabawił się kontuzji mięśniowej na rozgrzewce przed poniedziałkowym pierwszym meczem ze Słowacją.

Golkiper West Ham United nie wziął udziału we wtorkowych zajęciach na Polsat Plus Arenie Gdańsk, a przerwa w treningach ma potrwać kilka dni. Nie wiadomo zatem, czy trener Paulo Sousa będzie miał do dyspozycji 36-letniego golkipera na ostatni mecz grupy E ze Szwecją, który zaplanowany został w środę 23 czerwca w Sankt Petersburgu.

REKLAMA

Team menedżer reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski poinformował, że po kontuzji Fabiańskiego Paulo Sousa nie zamierza powołać na piłkarskie mistrzostwa Europy kolejnego bramkarza. „Przepisy dopuszczają możliwość wymiany golkipera, ale selekcjoner nie ma takich planów” – wyjaśnił.

„Na rozgrzewce przed meczem ze Słowacją Łukasz nabawił się urazu. Wcześniej ją też skończył, ale nie przypuszczaliśmy, że mogło stać mu się coś groźnego. Dlatego we wtorek podaliśmy, że nie mamy żadnych poważnych zdrowotnych problemów, jednak wieczorem zawodnik przeszedł badanie rezonansem magnetycznym. Potwierdziło ono kontuzję mięśniową, która wykluczyła go z treningów na około pięć dni. Fabiański nie będzie ćwiczył z zespołem na boisku, ale ma odbywać indywidualne zajęcia z fizjoterapeutami w hotelu. Zobaczymy jak ta sytuacja się rozwinie” – stwierdził Kwiatkowski.

36-letni golkiper na pewno nie zagra w sobotę z Hiszpanią, nie wiadomo także, czy będzie mógł być brany pod uwagę przy ustalaniu składu na ostatni mecz Polaków w grupie E ze Szwecją, który zaplanowany został w środę 23 czerwca w Sankt Petersburgu.

Trener Paulo Sousa ma obecnie do dyspozycji dwóch zdrowych bramkarzy – Wojciecha Szczęsnego, który wystąpił w inauguracyjnym spotkaniu, oraz Łukasza Skorupskiego.

„Na ten moment nie ma potrzeby powołania nowego bramkarza. Przepisy dopuszczają przed każdym meczem, w przypadku kontuzji bądź innych sytuacji losowych, możliwość wymiany golkipera, ale obecnie selekcjoner nie ma takich planów. Na mecz z Hiszpanią do Sewilli udajemy się w komplecie. W ekipie znajdzie się nie tylko Łukasz, który zostanie wpisany do meczowego protokołu i myślę, że gdyby zaszła bardzo duża konieczność, to może i wszedłby na boisko – podsumował.

W konfrontacji z Hiszpanią nie zagra również środkowy pomocnik Grzegorz Krychowiak, który w przegranym 1:2 spotkaniu ze Słowacją otrzymał dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

(PAP)

REKLAMA

2121766494 views

REKLAMA

REKLAMA

2121766514 views

REKLAMA

REKLAMA

2123562834 views

REKLAMA

2121766525 views

REKLAMA

2121766534 views

REKLAMA

2121766538 views