0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEuro 2020 - duńskie media: elektryczny futbol i horror najwyższej klasy

Euro 2020 – duńskie media: elektryczny futbol i horror najwyższej klasy

-

Mecz Dania – Belgia 1:2 przejdzie do historii duńskiego futbolu ze względu na swój emocjonalny charakter po sobotnim ataku serca Christana Eriksena, traumie piłkarzy, jak i przebieg będący pokazem “dzikiego futbolu” niczym w najlepszym thrillerze – oceniają duńskie media.

”Niestety źle poszło”, „Niesamowita walka duńskich chłopaków”, „Horror w Kopenhadze”, „Wyjaśnienie, dlaczego belgijskie nogi są warte miliony” – brzmiały tytuły internetowych wydań duńskich gazet w czwartek wieczorem.

REKLAMA

„Przegrana pomimo wymarzonego startu i cudownej bramki zaraz na początku meczu. Spodziewaliśmy się więcej, ale i tak jesteśmy zadowoleni z niesamowitej gry naszej drużyny” – skomentował dziennik „Ekstrabladet”.

Gazeta podkreśliła, że mecz w 10. minucie miał swój wzruszający moment, gdy piłkarze obu drużyn i kibice oddali hold Eriksenowi. “Potem, niestety, zabrakło nam już szczęścia, a Belgowie po krótkim szoku na duńskiej ziemi powoli budzili swoje wojownicze żądze i szykowali broń. Później już pokazali naprawdę światową klasę. Pomimo przegranej, duńscy piłkarze wygrali jednak coś innego, serca wszystkich sympatyków futbolu” – zauważyła.

Zdaniem „BT” piłkarze Kaspera Hjulmanda “wyraźnie pozbierali się po sobotnim szoku i zagrali znakomicie, najlepiej jak mogli tego dnia, pokazując wręcz dziki futbol co potwierdzi ponad 20 tysięcy świadków na trybunach i miliony przed telewizorami. Gramy dalej ponieważ nadzieja umiera ostatnia”.

Były selekcjoner Danii Norweg Age Hareide, który ją wprowadził do ME, przekazał drużynie wiadomość” Zapomnijcie o wyniku, bo byliście tak fantastyczni, że po tym co pokazaliście, dacie sobie radę w kolejnym meczu z Rosją i będziecie dalej grać w tym turnieju. Ja nie mam żadnych wątpliwości, bo w pełni na to zasługujecie”.

„Ten mecz był wręcz elektrycznym przeżyciem i wspaniałym wieczorem dla kraju znajdującego się w narodowej traumie, a także dla naszego Christiana, który musiał słyszeć w szpitalu dźwięki dochodzące ze stadionu. W takich chwilach wynik się nie liczy, ponieważ jest to już wyższy wymiar. Nasi piłkarze pomimo porażki zdali ten egzamin celująco” – skomentował dziennik „Politiken”.

(PAP)

REKLAMA

2121766551 views

REKLAMA

REKLAMA

2121766571 views

REKLAMA

REKLAMA

2123562891 views

REKLAMA

2121766582 views

REKLAMA

2121766591 views

REKLAMA

2121766595 views