REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEl. MŚ 2022 - trener Albanii: szanujemy wszystkich, nie boimy się nikogo

El. MŚ 2022 – trener Albanii: szanujemy wszystkich, nie boimy się nikogo

-

Trener piłkarskiej reprezentacji Albanii Edoardo Reja przyznał przed czwartkowym meczem eliminacji mistrzostw świata z Polską w Warszawie, że jego drużyna – zgodnie ze swoją dewizą – szanuje wszystkich rywali, ale nikogo się nie boi. “Musimy dać z siebie maksimum” – dodał.

“Wiemy, że będzie to bardzo trudny mecz. Polska ma wspaniałe tradycje, a na tym stadionie nie przegrała od siedmiu lat (od towarzyskiego spotkania ze Szkocją w 2014 roku). Mamy świadomość, że to wartościowy zespół. Ale my też rozwijamy się jako drużyna, ostatnio spisywaliśmy się dobrze. Mamy zwarty zespół, solidną defensywę i potrafimy bardzo dobrze grać w kontrataku, co pokazaliśmy w ostatnich meczach” – powiedział Reja podczas konferencji prasowej w Warszawie.

REKLAMA

Prawie 76-letni włoski trener reprezentacji Albanii zaznaczył, że w czwartkowy wieczór ważna będzie koncentracja.

“Nie wolno nam zapominać o obronie. Naciski na rywala nie rozpoczynają się w defensywie, ale w fazie ofensywnej. Tam trzeba to robić, aby stworzyć problemy polskiej drużynie. Nie wolno nam popełniać błędów. Musimy uważać, żeby nie dać dużo miejsca przeciwnikom” – zaznaczył.

Jak zamierza poradzić sobie z uznawanym za najlepszego napastnika na świecie Robertem Lewandowskim?

“Musimy być bardzo dobrze zorganizowani, aby upilnować Lewandowskiego, zwłaszcza w polu bramkowym, ponieważ on bardzo dobrze wykorzystuje przestrzenie. Jeden zawodnik to za mało, musimy dobrze bronić się w grupie, może umieszczając drugiego w pobliżu tego piłkarza… Nie wolno zostawić mu miejsca, bo on tego nigdy nie wybacza. Jest bardzo niebezpieczny, ponieważ ma niezwykłe cechy” – przyznał Reja.

Zaznaczył, że niezależnie od klasy rywala na boisko zawsze wychodzi się z myślą o zwycięstwie czy zdobyciu punktów.

“Od momentu rozpoczęcia kwalifikacji mistrzostw świata byliśmy przekonani i zdeterminowani, aby w każdym spotkaniu walczyć o punkty, niezależnie od przeciwnika. Naszą dewizą jest szacunek dla wszystkich, ale absolutnie nikogo się nie boimy. Musimy dać z siebie maksimum” – podkreślił selekcjoner Albanii.

(PAP)

REKLAMA

2119250012 views

REKLAMA

2119250105 views

REKLAMA

REKLAMA

2121046458 views

REKLAMA

2119250172 views

REKLAMA

2119250228 views

REKLAMA

2119250270 views