REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEl. MŚ 2022 - trener Albanii o meczu z Polską: wyjdziemy z...

El. MŚ 2022 – trener Albanii o meczu z Polską: wyjdziemy z zamiarem zwycięstwa

-

Trener piłkarskiej reprezentacji Albanii Edoardo Reja zapowiedział, że jego zespół zaprezentuje ofensywną grę we wtorkowym meczu z Polską w Tiranie w eliminacjach mistrzostw świata 2022. “Wyjdziemy z zamiarem zwycięstwa” – podkreślił.

“Inicjatywa musi być po naszej stronie, bo inaczej nie uzyskamy dobrego wyniku. Planem jest atak i utrzymanie kontroli nad meczem. Oczywiście Polska ma dobry zespół i nie będzie to łatwe. Musimy grać po swojemu i nie czuć presji” – dodał.

REKLAMA

Na trzy kolejki przed końcem eliminacji w tabeli grupy I prowadzi Anglia. Druga Albania traci do lidera cztery punkty, a trzecia Polska pięć.

“Po losowaniu nie sądziłem, że zajdziemy daleko, bo to trudna grupa. Wykonaliśmy jednak dobrą robotę i zasłużyliśmy na tę pozycję. Zespół się rozwinął i teraz jest gotowy na grę z każdym przeciwnikiem” – przyznał włoski szkoleniowiec.

Choć obie drużyny mają teoretyczną szansę wyprzedzić “Wyspiarzy” i bezpośrednio awansować na mundial, to realnie stawką wtorkowego meczu w Tiranie jest druga lokata dająca prawo gry w dwustopniowych barażach.

“Mamy niedociągnięcia, ale nie narzekam. Nie mogę się doczekać rozegrania bardzo dobrego meczu z Polską i po raz kolejny udowodnienia, że dorośliśmy jako zespół. Zrobimy co w naszej mocy, aby zagrać w barażach. Oczywiście Polska będzie atakowała od początku meczu, bo ma ten sam cel. Ten mecz jest jak finał” – uważa trener.

We wrześniu tego roku w Warszawie w pierwszym spotkaniu tych drużyn w obecnych kwalifikacjach biało-czerwoni zwyciężyli 4:1.

“Tym razem musimy pozostać skoncentrowani i wystrzec się błędów. O Polsce nie ma co dużo mówić. To mocny zespół, którego piłkarze grają w najlepszych klubach. Lewandowskiego nie da się zatrzymać, ale musimy zrobić wszystko, aby piłka do niego nie trafiała” – powiedział Reja.

“W takich meczach musimy pokazać osobowość. Gramy w Albanii i możemy osiągnąć dobry wynik, ale szczęście musi być po naszej stronie” – podsumował 76-letni Włoch.

(PAP)

REKLAMA

2116385485 views

REKLAMA

REKLAMA

2116385697 views

REKLAMA

REKLAMA

2118182073 views

REKLAMA

2116385815 views

REKLAMA

2116385902 views

REKLAMA

2116385996 views