REKLAMA

2132039703 views

REKLAMA

2132039702 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEl. MŚ 2022 - Sousa: zasłużyliśmy na to, by wygrać

El. MŚ 2022 – Sousa: zasłużyliśmy na to, by wygrać

-

Debiutujący na ławce trenerskiej piłkarskiej reprezentacji Polski Portugalczyk Paulo Sousa uważa, że biało-czerwoni zasłużyli na wygraną w Budapeszcie z Węgrami w 1. kolejce eliminacji mistrzostw świata. Spotkanie zakończyło się jednak remisem 3:3.

“W pierwszej połowie byliśmy powolni. Wszystko, co robiliśmy z piłką, pozwalało naszym rywalom na zmniejszenie dystansu. Kiedy rozgrywaliśmy piłkę, żeby wciągnąć przeciwników na naszą połowę, nie robiliśmy tego dostatecznie szybko. Nasi pomocnicy ustawiali się zbyt daleko, do tego czasem tyłem do bramki rywali. Wtedy trudno gra się do przodu i nie da się narzucać większego tempa. W drugiej połowie poprawiliśmy się, wszystko wyglądało lepiej, choć niewystarczająco” – analizował Sousa podczas rozmowy na antenie TVP Sport.

REKLAMA

Jego zdaniem postawa biało-czerwonych była na tyle dobra, że należało im się zwycięstwo.

“Zasłużyliśmy na to, by wygrać ten mecz. Oczywiście, popełnialiśmy błędy w defensywie i to jest coś, nad czym musimy popracować. Potrzeba nam więcej agresji i szybszego +zamykania+ przestrzeni. Mentalność była właściwa. Drużyna dobrze operowała piłką, stwarzała sytuacje. Zobaczyliśmy jednak też, że mamy wiele do zrobienia w obronie” – przyznał.

Biało-czerwoni rozpoczęli odrabianie strat po zmianach wprowadzonych przez Sousę, na boisku pojawili się m.in. Krzysztof Piątek i Kamil Jóźwiak, którzy zdobyli po jednej bramce, a ponadto na środku obrony zmieniony został debiutujący w czwartek w reprezentacji Michał Helik – jego miejsce zajął Kamil Glik.

“Helik miał żółtą kartkę i nie mogliśmy ryzykować, dlatego na boisko wszedł Kamil Glik. Dzięki temu było bezpieczniej. Natomiast zmiany ofensywne miały na celu zwiększenie ruchliwości i tempa, a także zapewnienie większej przestrzeni Piotrowi Zielińskiemu, który miał wnieść kreatywność w budowanie naszych akcji” – wyjaśnił selekcjoner biało-czerwonych

Nie ukrywał też, że gdyby mógł cofnąć czas i znów ustawić zespół przed rozpoczęciem spotkania, jego decyzje byłyby inne.

“Nie powiem, jakie to byłyby zmiany, ale ogólnie – zmieniłbym niektórych piłkarzy” – przyznał.

W środę Polska zagra w Warszawie z Andorą, a 31 marca – z Anglią w Londynie. W grupie I rywalizują także Albania i San Marino.

(PAP)

REKLAMA

2129389029 views

REKLAMA

REKLAMA

2129389044 views

REKLAMA

REKLAMA

2131185364 views

REKLAMA

2129389054 views

REKLAMA

2129389057 views

REKLAMA

2129389061 views