REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEl. MŚ 2022 - rosyjskie media: Polska najmniej dogodną drużyną

El. MŚ 2022 – rosyjskie media: Polska najmniej dogodną drużyną

-

Rosyjska reprezentacja piłkarska zagra w półfinale baraży o awans do MŚ 2022 z najmniej dogodnym przeciwnikiem, jakiego można było sobie wyobrazić na tym etapie: drużyną Polski, z Robertem Lewandowskim na czele – ocenił portal sportowy Sovsport.

„Naszej drużynie wyraźnie się nie udało. Tak, mogłoby być i gorzej, jeśli w drugim półfinale znalazłyby się Włochy albo Portugalia, ale w pierwszym spotkaniu nie mógł się nam trafić nikt silniejszy od Polski” – ocenia komentator. Wyraża jednak nadzieję, że Sbornej sprzyjać będzie to, że Rosjanie zagrają u siebie. Mecz odbędzie się w Rosji pod koniec marca i Rosyjski Związek Piłkarski zapewne wybierze na spotkanie moskiewski stadion Łużniki – prognozuje Sovsport.

REKLAMA

Podkreśla, że do Rosji „na pewno przyjedzie Robert Lewandowski”.

Trener rosyjskiej reprezentacji Walerij Karpin ocenił, że wynik losowania „mógł być lepszy, ale mógł być i gorszy”. „W ciągu czterech miesięcy wiele może się zmienić, zarówno u nas, jak i u rywali. Zobaczymy, przyjrzymy się spokojnie rywalom, mamy czas” – podkreślił Karpin. Trener powiedział portalowi Sport24.ru, że nie wyklucza, iż zasięgnie rady u swego poprzednika Stanisława Czerczesowa, który dobrze zna biało-czerwonych.

Sam Czerczesow uznał wyniki losowania za „interesujące”. „Pierwsza bariera to Polska, która ma Lewandowskiego, Krychowiaka – wszystko jasne. Gramy za cztery miesiące i sytuacja może się zmienić we wszystkich drużynach” – powiedział. Wcześniej Czerczesow oceniał, że najbardziej dogodnym rywalem dla Rosjan byłaby reprezentacja Turcji.

„Polacy wydają się w naszej parze faworytami, nawet uwzględniając to, że mecz odbędzie się w Rosji” – przyznaje portal MatchTV. Podkreśla, że polska reprezentacja „wygląda mocno” nie tylko dzięki Lewandowskiemu. „Większość graczy występuje w największych turniejach europejskich, czego nie można powiedzieć o drużynie Rosji. Niemniej, w polskiej drużynie widać jednak zależność od głównej gwiazdy” – zastrzega MatchTV.

(PAP)

REKLAMA

2115000905 views

REKLAMA

2115001137 views

REKLAMA

REKLAMA

2116797527 views

REKLAMA

2115001277 views

REKLAMA

2115001376 views

REKLAMA

2115001484 views