REKLAMA

2132178619 views

REKLAMA

2132178618 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEl. MŚ 2022 – Koźmiński: popełniliśmy mnóstwo indywidualnych błędów

El. MŚ 2022 – Koźmiński: popełniliśmy mnóstwo indywidualnych błędów

-

“To był mecz, w którym popełniliśmy mnóstwo indywidualnych błędów. Z drugiej strony dwukrotnie potrafiliśmy odrobić straty, co należy uznać za duży pozytyw” – ocenił wiceprezes PZPN Marek Koźmiński remis (3:3) polskich piłkarzy z Węgrami w eliminacjach mistrzostw świata.

Na debiut Paulo Sousy w roli trenera reprezentacji Polski wszyscy czekali z ogromnym zainteresowaniem. Portugalczyk zaskoczył wielu ekspertów sadzając na ławce rezerwowych Kamila Glika, który był przez ostatnia lata filarem defensywy biało-czerwonych.

REKLAMA

Koźmiński przyznał, że nie był zdziwiony wyjściową “jedenastką”, ale jego zdaniem trener podjął duże ryzyko rezygnując z Glika, którego wejście na boisko w 58. minucie natychmiast uspokoiło grę defensywną polskiej drużyny.

“To była dla Kamila trudna sytuacja, ale wszedł i dał solidną zmianę. Wcześniej w naszej grze defensywnej było mnóstwo nerwowości” – podkreślił.

Srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie nie sądzi, aby przyczyną tego bałaganu w obronie była zmiana ustawiania i fakt, że w tym składzie osobowym zagrała ona po raz pierwszy.

“To były indywidualne błędy, a nie systemowe, wynikające ze złego ustawiania czy przesuwania. Błędy zdarzają się w każdym meczu, ale tutaj ich skala była ogromna. Najgorsze, że pewne niewłaściwe zachowania powtarzają się, bo pierwszy gol był niemal kopią bramki na 0:2 w meczu z Senegalem na mistrzostwach świata w Rosji. Podanie +za kołnierz+ Jana Bednarka i już zrobił się ogromny problem. Różnica była tylko taka, że tam Wojciech Szczęsny wybiegł daleko do przodu i dał się wyminąć, a tu cofał się do bramki” – przypomniał Koźmiński.

Przed rozpoczęciem tego cyklu eliminacji Sousa zadeklarował, że numerem 1 w bramce będzie Szczęsny.

“Wydawało się, że to jest dobra decyzja, że tak należało postąpić. W Budapeszcie Szczęsny nie zaliczył jednak udanego występu, na pewno nie pomógł drużynie, tak jak mógł. Nie można go jednak przekreślać, jak również innych zawodników. To jest sport i każdy ma prawo do słabszego dnia” – stwierdził.

Gra biało-czerwonych odmieniła się, gdy po stracie drugiej bramki na boisku pojawili się: Glik, Kamil Jóźwiak i Krzysztof Piątek. Selekcjoner był chwalony za właściwą reakcję, ale z drugiej strony zadawano sobie pytanie, dlaczego ten tercet nie grał od początku.

“Nie można stawiać sprawy w ten sposób, że Sousa popełnił błędy przy wyborze podstawowej jedenastki, albo że jest znakomitym trenerem, bo dokonał właściwych zmian. Były one rzeczywiście bardzo udane, bo Jóźwiak rozhuśtał nam skrzydło i strzelił ważnego gola, Piątek zdobył bramkę w swoim stylu i tchnął nowego ducha w drużynę, a Glik – jak już mówiłem – wprowadził spokój w defensywie. Każdy z tych zawodników wszedł na boisko z odpowiednią energią, ale w tym, że akurat wtedy nasza gra natychmiast się odmieniła, było trochę przypadku. Generalnie z tej trójki tylko Glik nadawał się do gry od pierwszej minuty” – ocenił Koźmiński.

Mecz z Węgrami to już historia, a już w niedziele Polaków czeka w Warszawie spotkanie z Andorą, a w środę w Londynie z Anglią.

“To będą dwa różne mecze. Z Andorą będziemy musieli prowadzić grę, kreować sytuacje, a z Anglią trzeba będzie poradzić sobie w inny sposób. Andora przegrała u siebie z Albanią tylko 0:1, nie było to łatwe zwycięstwo. Widziałem, że zawodnicy z Andory złapali dużo żółtych kartek. Spodziewam się, że zobaczymy kilka innych nazwisk w podstawowym składzie” – podsumował Koźmiński.

(PAP)

REKLAMA

2129439268 views

REKLAMA

REKLAMA

2129439283 views

REKLAMA

REKLAMA

2131235603 views

REKLAMA

2129439293 views

REKLAMA

2129439296 views

REKLAMA

2129439300 views