REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEl. MŚ 2022 - FIFA wszczęła dochodzenie ws. meczu Brazylii z Argentyną

El. MŚ 2022 – FIFA wszczęła dochodzenie ws. meczu Brazylii z Argentyną

-

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) wszczęła dochodzenie ws. meczu eliminacji mistrzostw świata Brazylia – Argentyna. Przedstawiciele brazylijskich służb zdrowotnych przerwali niedzielne spotkanie, oskarżając czterech graczy gości o naruszenie krajowych zasad kwarantanny COVID-19.

FIFA poinformowała, że otrzymała raporty od sędziów tego meczu i zbiera dalsze szczegóły.

REKLAMA

“Informacje zostaną przeanalizowane przez kompetentne organy dyscyplinarne, a decyzja zostanie podjęta w odpowiednim czasie” – oświadczyła FIFA.

Przedstawiciele brazylijskiej Narodowej Agencji Nadzoru Zdrowotnego (Anvisa) krótko po rozpoczęciu meczu weszli na boisko w towarzystwie policji i przerwali szlagierowe spotkanie w Sao Paulo. Zawodów już nie wznowiono.

Powodem było niedostosowanie się Argentyńczyków do wcześniejszej decyzji władz sanitarnych o odizolowaniu od reszty ekipy czterech piłkarzy “Albicelestes”, którzy na co dzień występują w lidze angielskiej.

Jak przekazano, zgodnie z przepisami wszystkie osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały na terenie Wielkiej Brytanii po przybyciu do Brazylii muszą się poddać 14-dniowej kwarantannie.

Przepisem tym objęci zostali Emiliano Buendia i Emiliano Martinez z Aston Villi oraz Giovanni Lo Celso i Cristian Romero z Tottenhamu Hotspur. Trzech z nich – z wyjątkiem Buendii – pojawiło się w podstawowym składzie Argentyny.

Według Anvisy, wszyscy przy wjeździe do Brazylii zataili w formularzu zgłoszeniowym fakt przebywania w ciągu ostatnich dwóch tygodni w Wielkiej Brytanii.

Brazylijska policja federalna poinformowała w poniedziałek, że wszczęła formalne śledztwo dotyczące argentyńskich piłkarzy.

“Możemy potwierdzić, że rozpoczęło się dochodzenie w sprawie możliwego przestępstwa polegającego na dostarczaniu fałszywych informacji” – powiedział jej rzecznik.

“Wczoraj gracze zostali powiadomieni, że muszą opuścić kraj, co jest normalną procedurą, a także odebrano od nich oświadczenia” – dodał.

Prezydent FIFA Giannni Infantino przyznał w poniedziałek, że ta sytuacja przypomina o trudnościach, z jakimi zmaga się światowa organizacja podczas pandemii.

“Widzieliśmy, co stało się z meczem Brazylii i Argentyny, dwóch z najwspanialszych drużyn Ameryki Południowej. Niektórzy oficjele, policja, urzędnicy bezpieczeństwa weszli na boisko po kilku minutach gry, aby zabrać kilku piłkarzy. To szaleństwo, ale musimy poradzić sobie z tymi wyzwaniami, tymi problemami, które pojawiają się na szczycie kryzysu COVID” – stwierdził Infantino.

Argentyński Związek Piłki Nożnej (AFA) poinformował, że Martinez i Buendia zostali zwolnieni ze zgrupowania reprezentacji, co oznacza, iż nie wezmą udziału w kolejnym meczu eliminacji – z Boliwią.

Później przekazano, że w spotkaniu z Boliwią nie wystąpią również obaj piłkarze Tottenhamu – Lo Celso i Romero, którzy dostali zgodę na powrót do londyńskiego klubu.

Brazylia z kompletem 21 punktów jest liderem eliminacji w Ameryce Południowej, gdzie rywalizacja toczy się systemem “każdy z każdym”. Drugie miejsce zajmuje właśnie Argentyna – 15.

Z tej strefy bezpośrednio do MŚ awansują cztery najlepsze drużyny kwalifikacji, a piąta zagra w barażu.

(PAP)

REKLAMA

2119250159 views

REKLAMA

2119250252 views

REKLAMA

REKLAMA

2121046605 views

REKLAMA

2119250319 views

REKLAMA

2119250375 views

REKLAMA

2119250417 views