Strona głównaSportEl. MME - Polska - Łotwa 3:1. Do awansu zabrakło niewiele

El. MME – Polska – Łotwa 3:1. Do awansu zabrakło niewiele

-

Polska zajęła w grupie drugie miejsce i nie zdołała się zakwalifikować do turnieju finałowego fot.Facebook

Piłkarze reprezentacji Polski do lat 21 wygrali w Łodzi z Łotwą 3:1 (0:0) w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy. Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie i nie awansowali do turnieju finałowego.

Dzięki wygranej Polacy mieli jeszcze szanse na awans na mistrzostwa Europy, ale zależało to od wyników innych spotkań. Niestety Dania tylko zremisowała na wyjeździe z Rumunią 1-1 i ten drugi zespół wyprzedził „Biało-Czerwonych” w klasyfikacji zespołów z drugich pozycji. W efekcie Polacy znaleźli się poza turniejem.

Wszystkie gole podopieczni debiutującego we wtorek trenera Macieja Stolarczyka zdobyli w drugiej połowie, która w ich wynikaniu była dużo lepsza niż pierwsza część gry. Wynik w 48. minucie efektownym uderzeniem nożycami po zagraniu Sebastiana Kowalczyka otworzył Bartosz Białek. Następnie prowadzenie po rzucie rożnym podwyższył strzałem głową obrońca Jakub Kiwior. Autorem ostatniego trafienia dla biało-czerwonych w tych eliminacjach był zaś Patryk Klimala. Napastnik Celtiku Glasgow wykończył sytuację Dawida Kurminowskiego, którego zatrzymał występujący w pierwszoligowym Stomilu Olsztyn Vjaceslavs Kudrjavcevs.

W końcówce błąd obrony polskiego zespołu wykorzystał Marko Regza. Łotysze bramce Radosława Majeckiego zagrozili też przed przerwą. Stworzyli wówczas dwie groźne sytuacje, w których dobrze spisał się polski bramkarz.

Polacy w zakończonych eliminacjach odnieśli sześć zwycięstw oraz dwukrotnie przegrali i zremisowali. Zdobyli 20 punktów, o trzy mniej od zwycięzcy grupy Rosji.

W mistrzostwach Europy, które w 2021 roku odbędą się w Słowenii i na Węgrzech, weźmie udział 16 drużyn. Awans wywalczą triumfatorzy każdej z dziewięciu grup oraz pięć zespołów z drugich miejsc. Udział mają zapewniony obaj gospodarze.