REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEl. ME 2024 - pierwsi piłkarze już trenują u Santosa, Błaszczykowski dołączy...

El. ME 2024 – pierwsi piłkarze już trenują u Santosa, Błaszczykowski dołączy 14 czerwca

-

Zgrupowanie reprezentacji Polski przed towarzyskim meczem z Niemcami i eliminacyjnym do Euro 2024 z Mołdawią zacznie się oficjalnie 12 czerwca w Warszawie, ale część piłkarzy już w poniedziałek rozpoczęła treningi pod okiem Fernando Santosa. Jakub Błaszczykowski dołączy 14 czerwca.

Biało-czerwoni zagrają z Niemcami na PGE Narodowym w Warszawie 16 czerwca – to będzie oficjalne pożegnanie z kadrą Błaszczykowskiego. Mecz eliminacji mistrzostw Europy z Mołdawią odbędzie się cztery dni później w Kiszyniowie.

REKLAMA

Zgodnie z terminarzem FIFA, zgrupowanie kadry potrwa oficjalnie od 12 czerwca, ale Santos zapowiedział niedawno, że chciałby rozpocząć już 5 czerwca treningi w Warszawie z częścią powołanych piłkarzy.

„Chciałbym stworzyć takie warunki, żebyśmy już wówczas mogli rozpocząć zajęcia z niektórymi zawodnikami. Chodzi mi głównie o piłkarzy, którzy mieli teraz przerwę w swoich klubach, niektórzy nawet dwa tygodnie. To była niedobra sytuacja. Chciałbym, żeby wykorzystali najbliższy czas jak najlepiej” – przyznał niedawno Santos, choć dodał, że nie może zmusić zawodników do wcześniejszego przyjazdu na zgrupowanie.

„Boisko i drzwi są dla nich otwarte. To istotne, aby pojawili się już na tych pierwszych treningach” – dodał.

Zgodnie z życzeniem Portugalczyka, od poniedziałku trwają w Warszawie tzw. treningi wyrównawcze. Poniedziałkowe zajęcia na obiektach Legii rozpoczęły się o godz. 17.

W treningu – z listy powołanych na dwa najbliższe mecze – udział biorą: Jan Bednarek, Krystian Bielik, Tomasz Kędziora, Ben Lederman, Mateusz Łęgowski, Michał Skóraś, Bartosz Slisz, Damian Szymański i Sebastian Szymański.

W czwartek do tego grona dołączy Bartosz Bereszyński.

„Pozostali piłkarze grali jeszcze w weekend mecze w swoich ligach, m.in. włoskiej, hiszpańskiej i francuskiej. Dostali od selekcjonera wolne, więc dołączą do nas wówczas, gdy już oficjalnie rozpocznie się zgrupowanie. Pamiętajmy również, że kilku powołanych zawodników ze Spezii (Bartłomieja Drągowskiego, Arkadiusza Recę i Przemysława Wiśniewskiego – PAP) czeka jeszcze 11 czerwca mecz barażowy o utrzymanie w Serie A z Veroną” – powiedział PAP rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Treningi wyrównawcze kadry Santosa potrwają do piątku 9 czerwca. W większości będą odbywać się na Łazienkowskiej, z wyjątkiem piątkowego, zaplanowanego w Centrum Szkoleniowym Legii (LTC) w Książenicach.

Santos ma jednak obecnie do dyspozycji większą grupę piłkarzy niż tylko ci wymienieni. Zaprosił bowiem również graczy, którzy 12 czerwca rozpoczną zgrupowanie kadry U-21. W tym gronie znaleźli się: Kacper Bieszczad, Gabriel Kobylak, Miłosz Matysik, Patryk Peda, Arkadiusz Pyrka, Michał Rakoczy, Kajetan Szmyt i Marcel Wędrychowski.

Oni będą trenować pod okiem Santosa do 9 czerwca, podobnie jak kadrowicze z pierwszej drużyny.

Tego dnia zakończy się pierwsza część – ta „nieoficjalna” – zgrupowania. Sobotę i niedzielę piłkarze będą mieć wolne, a od poniedziałku 12 czerwca już wszyscy powołani stawią się w Warszawie.

W meczu z Niemcami z kadrą pożegna się 108-krotny reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski, chociaż nie znalazł się na oficjalnej liście powołanych piłkarzy.

Jak już wcześniej zapowiedział Santos, 37-letni pomocnik zagra prawdopodobnie 16 minut, bo taki numer na koszulce nosił w reprezentacji.

W poniedziałek zapadła decyzja, kiedy Błaszczykowski dołączy do kadry. Jak dowiedziała się PAP, po uzgodnieniach selekcjonera z piłkarzem ustalono, że doświadczony piłkarz przyjedzie na zgrupowanie 14 czerwca wieczorem. Następnego dnia weźmie udział w treningi i prawdopodobnie konferencji prasowej, poprzedzającej mecz z Niemcami.

(PAP)

REKLAMA

2094043271 views

REKLAMA

REKLAMA

2094043555 views

REKLAMA

2095840004 views

REKLAMA

2094043805 views

REKLAMA

2094043943 views

REKLAMA

2094044084 views