REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEl. ME 2024 - kłopoty reprezentacji Polski w obronie. Powołanie Salamona

El. ME 2024 – kłopoty reprezentacji Polski w obronie. Powołanie Salamona

-

Selekcjoner polskich piłkarzy Fernando Santos ma problemy w defensywie przed meczami z Czechami i Albanią w eliminacjach Euro 2024. Z kontuzjami zmagają się Kamil Piątkowski i Jan Bednarek – powiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

W związku z tym został dodatkowo powołany Bartosz Salamon z Lecha Poznań. Informację o awaryjnym powołaniu Salamona przekazano na Twitterze PZPN „Łączy nas piłka” oraz Lecha Poznań.

REKLAMA

Biało-czerwoni rozpoczną eliminacje do mistrzostw Europy od meczu z Czechami w Pradze 24 marca, a trzy dni później podejmą w Warszawie Albanię. Oprócz tych drużyn rywalami w grupie są również niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia.

W poniedziałek w Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie kadry. Nie wiadomo, czy Santos będzie miał do dyspozycji wszystkich 25 powołanych zawodników – z urazami zmagają się Bednarek z Southampton FC oraz Piątkowski z KAA Gent.

„Jeżeli chodzi o Janka Bednarka, miał podejrzenie złamania żebra. Na szczęście po badaniach okazało się, że to żebro jest całe, choć silnie stłuczone. Janek przyjechał już wczoraj, miał dodatkowe badania w Poznaniu. Dostał zastrzyk w bolące miejsce i teraz zacznie się walka z czasem. Jeżeli ten uraz nie będzie mu doskwierać, to oczywiście będzie do dyspozycji selekcjonera w najbliższych meczach. Jeśli nie w obu, to przynajmniej w drugim – z Albanią, ale na razie ciężko spekulować” – powiedział Kwiatkowski.

Rzecznik PZPN i team menedżer kadry narodowej dodał, że w przypadku Piątkowskiego sprawa jest poważniejsza.

„Kamil zszedł z boiska wczoraj z powodu kontuzji. Dzisiaj ma badania w swoim klubie w Belgii, wieczorem otrzymamy informację na temat wyników. W zależności od nich zapadnie decyzja, czy zawodnik w ogóle do nas przyjedzie, ale to stoi pod dużym znakiem zapytania” – przyznał.

Na razie na zgrupowanie nie dotarł jeszcze kapitan reprezentacji Robert Lewandowski, który w przeszłości niemal tradycyjnie brał udział w pierwszej konferencji prasowej kadry.

„Wczoraj wieczorem Robert grał w El Clasico, obecnie jest w samolocie. Nie było możliwości, żeby dotarł teraz na konferencję prasową” – wytłumaczył Kwiatkowski, dodając, że jest możliwy udział napastnika Barcelony w rozpoczynającym się o godz. 17 treningu biało-czerwonych.

Przy okazji rzecznik PZPN potwierdził, że mecz z Albanią odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie,

„Mamy decyzję odnośnie możliwości gry na tym obiekcie, ona jest pozytywna. Gramy tutaj, przygotowujemy się normalnie do tego spotkania. Otrzymaliśmy zapewnienie od operatora stadionu, że wszystko jest w porządku i nic nie stoi na przeszkodzie” – zakończył Jakub Kwiatkowski.

(PAP)

REKLAMA

2095810030 views

REKLAMA

REKLAMA

2095810263 views

REKLAMA

2097606659 views

REKLAMA

2095810412 views

REKLAMA

2095810513 views

REKLAMA

2095810624 views