REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Ekstraklasa piłkarska - zmiana trenerów w Jagiellonii Białystok i Stali Mielec

Ekstraklasa piłkarska – zmiana trenerów w Jagiellonii Białystok i Stali Mielec

-

- Advertisement -

Bogdan Zając podpisał z Jagiellonią roczny kontrakt fot.Facebook

Bogdan Zając został nowym trenerem grającej w piłkarskiej ekstraklasie Jagiellonii Białystok – podał w piątek wieczorem klub. Wcześniej tego dnia poinformował o zakończeniu współpracy z bułgarskim szkoleniowcem Iwajło Petewem. Dariusz Skrzypczak natomiast został trenerem beniaminka PGE FKS Stali Mielec. Będzie to jego pierwsza samodzielna praca szkoleniowa w Polsce. Zastąpił Dariusza Marca, z którym klub nie doszedł do porozumienia w sprawie dalszej współpracy.

47-letni Zając podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon – informuje klub na swojej stronie internetowej.

Jagiellonia Białystok będzie dla Zająca pierwszym klubem występującym w najwyższej klasie, który poprowadzi. Wcześniej był asystentem Adama Nawałki i pracował w sztabach GKS-u Katowice, Górnika Zabrze, reprezentacji Polski oraz Lecha Poznań. W 2013 roku dwa razy w zastępstwie Nawałki poprowadził Górnik Zabrze.

Razem z Zającem w klubie pracę rozpoczną: Jarosław Tkocz jako trener bramkarzy, Gerard Juszczak – asystent trenera, analityk i Stanisław Gadziński – trener przygotowania motorycznego.

Zając zastąpił Petewa, z którym klub za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt. Władze Jagiellonii nie były zadowolone z lokaty drużyny na koniec sezonu ekstraklasy, w którym białostoczanie zajęli 8. miejsce.

Zając cytowany na stronie klubu powiedział, że piątek był dniem zapoznawczym, a w sobotę razem z zawodnikami rozpoczyna pracę szkoleniową na zgrupowaniu w Uniejowie. “Wszystko dzieje się bardzo szybko. Musimy dostosować się do sytuacji, działać prężnie, dynamicznie. Mamy sztab ludzi, którzy wiedzą, co mają robić” – mówił.

Białostoczanie na zgrupowaniu mają spędzić tydzień i rozegrać kilka sparingów. Zając zapewnił, że nie będzie nic korygować, jeśli chodzi o mecze kontrolne zaplanowane na wyjeździe.

Nowy opiekun Stali Mielec dwukrotnego mistrza Polski (1973, 1976) pochodzi z Rawicza, a przez większość kariery związany był z Lechem Poznań, gdzie grał na pozycji pomocnika i trzykrotnie wywalczył mistrzostwo kraju. Karierę kończył w Szwajcarii, gdzie też rozpoczął pracę szkoleniową.

“Jako trener pracował wiele lat w Szwajcarii, gdzie najpierw objął drużyny młodzieżowe, a następnie opiekował się seniorami jako grający trener, po czym powrócił do szkolenia młodzieży. Do 2010 roku prowadził zespół U16 FC Luzern. Razem z Ryszardem Komornickim był zatrudniony jako szkoleniowiec drużyny FC Solothurn. 1 lipca 2019 roku rozpoczął pracę jako asystent trenera Dariusza Żurawia w Lechu Poznań” – można przeczytać w piątkowym komunikacie Stali.

50-letni Marzec prowadził Stal od września ubiegłego roku. W zakończonym przed tygodniem sezonie jego zespół wygrał rywalizację w 1. lidze i po 24 latach wrócił do ekstraklasy.

Mielczanie w poniedziałek rozpoczną przygotowania do sezonu, ale nie wiadomo, czy w tym dniu Skrzypczaka nie zastąpi ktoś inny ze sztabu szkoleniowego Stali.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Enable Notifications.    Ok No thanks