REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Ekstraklasa piłkarska - Zagłębie Sosnowiec o krok od spadku

Ekstraklasa piłkarska – Zagłębie Sosnowiec o krok od spadku

-

Piłkarze Górnika Zabrze postawili Zagłębie Sosnowiec w fatalnej sytuacji fot.Facebook

W poniedziałkowym spotkaniu piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze pokonał na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec 4:0. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli goście mają coraz mniejsze szanse na utrzymanie w ekstraklasie. Losy spotkania zostały rozstrzygnięte praktycznie w pierwszej połowie, po której zespół z Górnego Śląska prowadził 3:0.

REKLAMA

Po raz pierwszy bramkarz z Sosnowca skapitulował w 28. min. Wówczas w sytuacji sam na sam z Dawidem Kudłą znalazł się Igor Angulo. Po strzale tego ostatniego golkiper zdołał dotknąć piłki, ale ta dalej leciała w kierunku bramki. Tuż przed linią zdołał ją odbić Giorgos Mygas, jednak nadbiegający Boris Sekulic wepchnął ją do siatki.

Dziesięć minut później po raz kolejny okazało się, jak bardzo słaba była w poniedziałek linia defensywy Zagłębia. Jesus Jimenez w polu karnym przeciwnika ośmieszył dwóch rywali, po czym wpisał się na listę strzelców.

Wynik pierwszej połowy ustalił Angulo na dwie minuty przed przerwą. Ponownie, mając przed sobą tylko bramkarza, celnie uderzył z 17 metrów.

Po przerwie dalej przeważał Górnik, a od 50. min sosnowiczanie musieli grać w dziesięciu. Wówczas Patrik Mraz sfaulował Jimeneza. Obrońca Zagłębia ujrzał najpierw drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Minutę później Kamil Zapolnik głową skierował piłkę do bramki. Jednak sędzia skorzystał z systemu VAR i okazało się, że był spalony.

Wynik spotkania strzałem głową ustalił w 78. min. Angulo.

(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks