Strona głównaSportEkstraklasa piłkarska - remis w derbach Trójmiasta, wygrana Cracovii

Ekstraklasa piłkarska – remis w derbach Trójmiasta, wygrana Cracovii

-

W derbach Trójmiasta nie padła ani jedna bramka fot.Facebook

Arka Gdynia bezbramkowo zremisowała u siebie z Lechią Gdańsk derbach Trójmiasta. Bramki nie padły także w meczu Śląsk Wrocław – Miedź Legnica. W innym wtorkowym spotkaniu 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała u siebie Koronę Kielce 2:2.

W czwartym wtorkowym meczu KGHM Zagłębie Lubin zremisowało u siebie z Górnikiem Zabrze 1:1. Obie bramki padły w końcówce spotkania. W 79. minucie „Miedziowi” objęli prowadzenie po trafieniu Mateusza Matrasa, a niespełna cztery minuty później wyrównał Bartłomiej Pawłowski.

Zagłębie po tym remisie z 41 punktami zajmuje siódme miejsce w tabeli, ale w środę może go wyprzedzić Jagiellonia Białystok i Lech Poznań. Zabrzanie natomiast z 28 punktami są na 12. miejscu.

Wcześniej Cracovia pokonała u siebie Koronę Kielce 2:1, a zwycięską bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry strzelił Hiszpan Airam Cabrera, który wykorzystał rzut karny. W pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie po strzale głową Filipa Piszczka. Cztery minuty po przerwie również po uderzeniu głową wyrównał Brown Forbes.

Tym samym Cracovia odniosła 10. zwycięstwo w ostatnich dwunastu meczach ligowych i jest bliska zapewnienia sobie miejsca w „grupie mistrzowskiej”. „Pasy” zgromadziły 45 punktów.

Niecodzienne okoliczności towarzyszyły derbom Trójmiasta. Przed meczem właściciel Arki Dominik Midak poinformował, że po tym spotkaniu z klubu odejdzie trener Zbigniew Smółka.

„Nie chciałem tego robić, parę razy sobie odmawiałem, ale trener Smółka to niezwykle honorowy człowiek. Zdecydowałem się jednak podjąć tę trudną decyzję – dziś trener poprowadzi Arkę ostatni raz. To jest porażka całego naszego klubu, który czekają bardzo poważne zmiany” – napisał na Twitterze Midak.

Arka po tym remisie wciąć znajduje się tuż nad strefą spadkową, a Lechia pozostała na prowadzeniu powiększając przewagę do sześciu punktów nad Legią, która w środę podejmie Jagiellonię Białystok. Gdynianie nie wygrali 13 kolejnych spotkań, z czego 12 w ekstraklasie – zanotowali w nich osiem porażek i cztery remisy.

Bezbramkowym remisem zakończył się też mecz Śląska Wrocław z Miedzią Legnica. Gospodarze z 31 punktami są na 11. pozycji, a beniaminek zajmuje 13. lokatę (28 pkt).

W środę rozegrane zostaną cztery pozostałe mecze tej kolejki. Najciekawiej zapowiada się spotkanie w Warszawie, gdzie Legia podejmie Jagiellonię. Po niedzielnej porażce z Wisłą Kraków 0:4 pracę w zespole mistrza Polski stracił trener Ricardo Sa Pinto. Portugalczyka zastąpił Serb Aleksandar Vukovic, który poprowadzi „Wojskowych” do końca sezonu. Zagrożona jest również pozycja szkoleniowca Jagiellonii Ireneusza Mamrota.

Do zmiany na tej pozycji doszło również w Lechu Poznań, w którym Dariusz Żuraw przejął zespół po zwolnieniu Adama Nawałki. „Kolejorz” podejmie Pogoń Szczecin. W dwóch pozostałych środowych spotkaniach Piast Gliwice zagra z Wisłą Płock, a ostatnie w tabeli Zagłębie Sosnowiec z Wisłą Kraków.