REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEkstraklasa piłkarska - Podolski: chcę pomóc Górnikowi Zabrze

Ekstraklasa piłkarska – Podolski: chcę pomóc Górnikowi Zabrze

-

Były piłkarz reprezentacji Niemiec Łukasz Podolski zadeklarował w klubowej telewizji, że chce pomóc Górnikowi Zabrze nie tylko na boisku, ale także w działaniach marketingowych i rozwoju akademii. W czwartek ma podpisać w Zabrzu kontrakt.

„Każdy wie, że pochodzę ze Śląska, z Sośnicy (dzielnica Gliwic, blisko stadionu zabrzan). Górnik od małego jest moim klubem. Mam tam rodzinę, kolegów, tam się wychowałem, wszystko pamiętam” – stwierdził 36-letni napastnik.

REKLAMA

Przypomniał, że utrzymywał cały czas kontakt z Górnikiem, oglądał transmisje jego meczów, interesował się transferami, miejscem w tabeli.

„Teraz zobaczymy, co możemy zrobić razem. Nie potrzebuję ludzi poklepujących mnie po plecach. Mnie chodzi o klub i drużynę. Cieszę się, że będę mógł zagrać w tej koszulce, na nowym stadionie w Zabrzu. Zobaczymy, jak to wyjdzie na boisku. Potrzebuję 3-4 tygodni, żeby się przygotować do sezonu. Nie myślę o mistrzostwie Polski, nie wiem, czy nas na to stać. W poprzednim sezonie chłopaki super grali w pierwszej rundzie, potem to poszło w dół” – ocenił mistrz świata z 2014 roku.

Zaznaczył, że nie zależy mu na strzeleniu 20 goli i zmianie klubu.

„Chodzi mi o to, żeby być w Górniku, pomóc mu w też w marketingu, w rozwoju akademii. Jeśli się uda postrzelać, to dobrze, ale jeśli przy 20 bramkach drużyna będzie na 11. miejscu, to nic nie da. Lepiej być na trzecim, czwartym miejscu i strzelić tylko jedną, to dla mnie wystarczy” – powiedział strzelec 49 bramek dla reprezentacji Niemiec.

Podkreślił wagę szkolenia młodzieży w zabrzańskim klubie.

„To moje marzenie, by zrobić tę akademię dobrą na kolejne lata. Część pracy będzie na boisku z drużyną po to, by wygrywać. Jednak Górnik to wielki klub, ma super kibiców, jest dużo do zrobienia i chcę w tym pomóc” – wyjaśnił były gracz m.in. Bayernu Monachium i Arsenalu Londyn.

Podolski w czwartek ma podpisać kontrakt z Górnikiem, spotkać się z dziennikarzami i kibicami.

„Zawodnicy przychodzą i odchodzą, trenerzy też, a klub i kibice zawsze zostają. Ja chcę pomóc, by Górnik krok po kroku się podniósł, we wszystkim, nie tyko na boisku. Bo potencjał jest na każdym kroku. Czekam na pierwszy mecz u siebie” – podsumował Podolski.

(PAP)

REKLAMA

2119163230 views

REKLAMA

2119163324 views

REKLAMA

REKLAMA

2120959678 views

REKLAMA

2119163393 views

REKLAMA

2119163449 views

REKLAMA

2119163494 views