REKLAMA

2133041845 views

REKLAMA

2133041844 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEkstraklasa piłkarska - piłkarz Jagiellonii z zarzutem ucieczki przed kontrolą drogową

Ekstraklasa piłkarska – piłkarz Jagiellonii z zarzutem ucieczki przed kontrolą drogową

-

Zarzut karny związany z tym, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, usłyszał w poniedziałek piłkarz Jagiellonii Kamil Wojtkowski. Pobrano mu krew do badań na zawartość środków odurzających w organizmie. Klub już wcześniej zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji.

Policja nie podaje danych kierowcy, który wieczorem w niedzielę nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy ul. Jana Pawła II w Białymstoku; chodziło o przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. “Kierowca mercedesa nie zareagował na sygnały policjantów do zatrzymania się, uciekł, a następnie porzucił samochód” – mówił rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

REKLAMA

Auto znaleziono na parkingu Giełdy Rolno-Towarowej przy ul. Andersa. W poniedziałek jego właściciel sam zgłosił się do jednego z miejskich komisariatów, gdzie został przesłuchany.

Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji poinformowała po południu PAP, że kierowca usłyszał zarzut dotyczący przestępstwa przeciw bezpieczeństwu w komunikacji – chodzi o sytuację, gdy kierowca – pomimo wydania przez policjanta polecenia zatrzymania samochodu – nie zatrzymał się jednak i odjechał z miejsca kontroli. Grozi za to od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

“Kierowcy została pobrana krew do badania na zawartość środków odurzających w organizmie” – dodała. Po zakończeniu z nim czynności, mężczyzna został zwolniony do domu; jeśli badania wykażą obecność takich środków we krwi, kierowca usłyszy kolejny zarzut. Za prowadzenie samochodu będąc pod wpływem środków odurzających grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub do 2 lat więzienia.

Według informacji medialnych, kierowcą, którego sprawa dotyczy, jest piłkarz Jagiellonii Kamil Wojtkowski. Sam klub wydał po południu komunikat “w sprawie Kamila Wojtkowskiego”, w którym zarząd SSA Jagiellonia Białystok poinformował, że w związku z niedzielnymi wydarzeniami z udziałem jej zawodnika, klub “jest w trakcie gromadzenia wszystkich niezbędnych informacji dotyczących przebiegu i skutków opisywanej w mediach sytuacji”.

“Jednocześnie chcemy podkreślić, że Jagiellonia Białystok potępia takie zachowania i uważa je za rażące naruszenia zasad dyscypliny, na które nie ma miejsca w naszym klubie. Po ustaleniu wszystkich szczegółów zajścia, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje” – głosi komunikat.

23-letni pomocnik Kamil Wojtkowski jest piłkarzem Jagiellonii od listopada ubiegłego roku. Wcześniej grał w ekstraklasie w Wiśle Kraków, ale do Białegostoku trafił na zasadzie wolnego transferu. Podpisał wtedy kontrakt obowiązujący do końca sezonu, z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

(PAP)

REKLAMA

2129745149 views

REKLAMA

REKLAMA

2129745164 views

REKLAMA

REKLAMA

2131541484 views

REKLAMA

2129745174 views

REKLAMA

2129745177 views

REKLAMA

2129745181 views