Strona głównaSportEkstraklasa piłkarska - Piast - Cracovia 2:4. Grad goli w Gliwicach

Ekstraklasa piłkarska – Piast – Cracovia 2:4. Grad goli w Gliwicach

-

Piast przegrał na własnym stadionie z Cracovią 2:4 (1:2) w poniedziałkowym meczu kończącym 9. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy. Trzy gole dla gości zdobył Holender Pelle van Amersfoort.

Gliwiczanie przystąpili do tego spotkania po dwóch ligowych porażkach po 0:1 – z Zagłębiem Lubin i Lechią Gdańsk i wyjazdowej wygranej z czwartoligową Włocłavią Włocławek 2:0 w 1/32 finału Pucharu Polski.

Cracovia odpadła z pucharowej rywalizacji po rzutach karnych z pierwszoligowym ŁKS Łódź. W pierwszej połowie piłkarze zaprezentowali niezwykłą skuteczność. Gliwiczanie oddali jeden celny strzał, goście – dwa, a do przerwy wynik brzmiał 1:2.

Piast objął prowadzenie po uderzeniu Damiana Kądziora, który w polu karnym „Pasów” przejął odbitą od rywala piłkę i bez namysłu wpakował ją do siatki, mając przed sobą tylko bramkarza. Krakowianie odpowiedzieli na to dwoma bardzo podobnie wykonanymi przez Michala Siplaka rzutami wolnymi. Do jego „wrzutek” w pole karne wyskoczyli najpierw Cornel Rapa, potem Pelle van Amersfoort i Cracovia do przerwy prowadziła jedną bramkę.

Goście po zmianie stron poszli za ciosem i pierwsi wypracowali dobrą okazję. W 50. minucie uderzenie Marcosa Alvareza obronił Frantisek Plach.

Osiem minut później gliwicka defensywa została rozmontowana po raz kolejny. Bramkarz co prawda obronił strzał Karola Knapa, ale wobec dobitki van Amersfoorta nic już nie mógł zrobić.

Zespół trenera Waldemara Fornalika szybko odpowiedział, bo w podbramkowym zamieszaniu gola zdobył wprowadzony w drugiej połowie Michael Ameyaw i zapewnił kibicom obu zespołów duże emocje.

Piast atakował, a bramkę zdobyli rywale. W 71. minucie wyprowadzili prostą i skuteczną kontrę, zakończoną precyzyjnym, płaskim strzałem van Amersfoorta.

Cracovia wygrała ligowy mecz w Gliwicach po ponadsześcioletniej przerwie. Piłkarzy Piasta żegnało pytanie, ich kibiców z trybun: „Co wy robicie?”.