REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEkstraklasa piłkarska - nowi trenerzy w sześciu klubach

Ekstraklasa piłkarska – nowi trenerzy w sześciu klubach

-

Latem w sześciu z 18 klubów piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy pojawili się nowi trenerzy. Zmian dokonano w Górniku Zabrze, Jagiellonii Białystok, Lechu Poznań, Pogoni Szczecin, Legii Warszawa i Śląsku Wrocław.

W trzech klubach zatrudniono debiutujących w polskiej lidze obcokrajowców. Największym zaskoczeniem była rezygnacja z przyczyn osobistych Macieja Skorży, który w maju wywalczył z Lechem Poznań mistrzostwo kraju. W ekipie „Kolejorza” zastąpił go Holender John van den Brom.

REKLAMA

Dość niespodziewanie z Górnikiem Zabrze rozstał się też Jan Urban. W jego miejsce zatrudniono 34-letniego Niemca Bartoscha Gaula, który ostatnio pracował z rezerwami FSV Mainz.

Trzecią nową twarzą jest były opiekun szwedzkiej „młodzieżówki” Jens Gustafsson, który przejął stery Pogoni Szczecin po przeprowadzającym się do Legii Warszawa Niemcu o bałkańskich korzeniach Koscie Runjaicu.

W Jagiellonii zatrudniono Macieja Stolarczyka, który zakończył pracę z polską reprezentacją do lat 21. W Białymstoku były szkoleniowiec Wisły Kraków zastąpił Piotra Nowaka. Przygoda 58-latka z „Jagą” potrwała pół roku.

Jeszcze krócej w Śląsku pracował Piotr Tworek. Objął zespół 9 marca i choć udało mu się utrzymać drużynę w krajowej elicie, to pod koniec maja stracił posadę. W jego miejsce zatrudniono Ivana Djurdjevica. 45-letni Serb w 2018 roku przez pięć miesięcy prowadził Lecha, którego wcześniej długo był piłkarzem, a rok później przeniósł się do pierwszoligowego Chrobrego Głogów, z którym w ostatnim sezonie otarł się o awans do ekstraklasy.

Najdłużej pracującym w jednym klubie najwyższej klasy jest Marek Papszun. Szkoleniowiec, który w sierpniu skończy 48 lat, prowadzi Raków Częstochowa od 18 kwietnia 2016, gdy ten klub występował jeszcze w drugiej lidze. W pierwszym po długiej przerwie sezonie w krajowej elicie jego zespół zebrał dużo pochlebnych recenzji i zajął 10. miejsce, przed rokiem został wicemistrzem kraju, a w ostatnim sezonie powtórzył to osiągnięcie i po raz drugi z rzędu sięgnął po Puchar Polski.

Następne miejsca pod tym względem zajmuje Waldemar Fornalik, który w Piaście Gliwice jest zatrudniony od 19 września 2017.

Ci dwaj trenerzy na głowę biją pod względem długości pracy resztę ligowej stawki. Kolejni w zestawieniu są opiekunowie dwóch beniaminków – Wojciech Łobodziński z Miedzi Legnica i Janusz Niedźwiedź z Widzewa Łódź oraz Adam Majewski ze Stali Mielec, którzy te drużyny prowadzą od roku.

(PAP)

REKLAMA

2103145429 views

REKLAMA

2103145662 views

REKLAMA

2104942054 views

REKLAMA

2103145805 views

REKLAMA

2103145905 views

REKLAMA

2103146014 views