REKLAMA

2132308995 views

REKLAMA

2132308994 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEkstraklasa piłkarska – Jacek Magiera nowym trenerem Śląska

Ekstraklasa piłkarska – Jacek Magiera nowym trenerem Śląska

-

Jacek Magiera został trenerem grającego w piłkarskiej ekstraklasie Śląska Wrocław. Ostatnio prowadził reprezentację Polski U 19, a wcześniej pracował w Legii Warszawa i Zagłębiu Sosnowiec. W zespole z Dolnego Śląska zastąpił zwolnionego w niedzielę czeskiego szkoleniowca Vitezslava Lavickę.

Magiera podpisał kontrakt ze Śląskiem do 30 czerwca 2023 roku.

REKLAMA

Prezes Śląska Piotr Waśniewski tłumacząc zmianę na stanowisku pierwszego trenera stwierdził, że czasami jest to potrzebne, aby zerwać z dotychczasowymi nawykami i na nowo spojrzeć na wykonywaną pracę.

„Uznaliśmy, że nadszedł moment, w którym drużyna potrzebuje impulsu i przełamania pewnej rutyny. Ze względu na swój warsztat trener Jacek Magiera z pewnością jest w stanie pomóc zespołowi osiągać jak najlepsze wyniki, a dzięki dużej wiedzy na temat młodych polskich zawodników wpisuje się w strategię klubu” – dodał.

Śląsk po rozegraniu 22 kolejek w ligowej tabeli zajmuje siódme miejsce i ma siedem punktów straty do trzeciego Rakowa Częstochowa. W rundzie wiosennej wrocławianie od początku spisują się słabo – na osiem meczów ponieśli trzy porażki, cztery razy zremisowali i tylko raz zwyciężyli. We wszystkich tych spotkaniach zdobyli zaledwie cztery gole.

O tym, że na Oporowskiej dojdzie do zmiany trenera było już niemal pewne jeszcze przed ostatnim spotkaniem z Wisłą Płock (0:0). Kwestią pozostawało nazwisko nowego szkoleniowca. Najpoważniejszymi kandydatami byli Magiera i Maciej Skorża. W poniedziałek po południu ten pierwszy poprowadzi już zajęcia z zespołem Śląska.

„Dziękuję za zaufanie i możliwość pracy w klubie z takimi ambicjami jak Śląsk Wrocław. Zawsze starałem wysoko zawieszać poprzeczkę, dlatego chciałbym, aby nasza drużyna walczyła o czołowe lokaty w ekstraklasie. Od pierwszego dnia w klubie będziemy koncentrować się na czekających nas spotkaniach w obecnych rozgrywkach, ponieważ uważam, że ten sezon może dostarczyć nam jeszcze wielu powodów do zadowolenia” – powiedział nowy trener wrocławian.

Jako piłkarz Magiera bronił barw Rakowa Częstochowa, Widzewa Łódź i Legii Warszawa. Z tym ostatnim zespołem święcił największe sukcesy zdobywając dwa razy mistrzostwo Polski i po razie Puchar Polski oraz Superpuchar Polski.

Pracę trenerską zaczął w stołecznym klubie, a jako pierwszy szkoleniowiec zadebiutował przejmując w 2016 roku Zagłębie Sosnowiec. Kilka miesięcy później wrócił na Łazienkowską i objął stanowisko pierwszego trenera. W 2018 roku rozpoczął pracę w Polskim Związku Piłki Nożnej na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw piłki młodzieżowej, a następnie objął reprezentację Polski U20, z którą awansował do ćwierćfinału mistrzostw świata. Od czerwca 2020 roku był selekcjonerem kadry U19, z którą rozstał się na początku marca.

Magiera w roli trenera Śląska oficjalnie zadebiutuje w wyjazdowym meczu z Jagiellonią Białystok (5 kwietnia, godz. 17.30).

(PAP)

REKLAMA

2129485144 views

REKLAMA

REKLAMA

2129485160 views

REKLAMA

REKLAMA

2131281480 views

REKLAMA

2129485170 views

REKLAMA

2129485173 views

REKLAMA

2129485177 views