REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportEkstraklasa piłkarska - Ivi Lopez najlepszym zawodnikiem sezonu

Ekstraklasa piłkarska – Ivi Lopez najlepszym zawodnikiem sezonu

-

Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa na gali podsumowującej zakończony w sobotę sezon ekstraklasy otrzymał trzy nagrody – dla najlepszego piłkarza, pomocnika i króla strzelców rozgrywek. Hiszpan przyczynił się do zdobycia przez ten klubu wicemistrzostwa kraju i Pucharu Polski.

Głosy na najlepszego piłkarza – spośród pięciu wytypowanych przez kapitułę – oddawali zawodnicy, którzy grali w tym sezonie w ekstraklasie; przy czym nie można było głosować na kolegę z drużyny.

REKLAMA

„Walka o mistrzostwo jest czymś nie do opisania, dzięki niej wszyscy w drużynie stają się lepsi. Dedykuję nagrodę zespołowi, klubowi, który postawił na mnie, gdy jako piłkarz byłem prawie +martwy+. Kocham grać w piłkę, ale czasami są takie momenty, że tego się odechciewa. Dziękuję, że pozwoliliście mi wrócić do futbolu” – powiedział Lopez, który z 20 golami został najlepszym strzelcem sezonu.

Na pytanie, czy pozostanie w Polsce i pod Jasną Górą, odparł: „Bardzo bym chciał, mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia i za rok z Rakowem znów będziemy walczyć o najwyższe cele”.

Drugim piłkarzem Rakowa, który został doceniony i wyróżniony, był Vladan Kovacevic. Rozgrywający pierwszy sezon w Polsce Bośniak został wybrany na najlepszego bramkarza.

Również cztery nagrody indywidualne trafiły do przedstawicieli Lecha Poznań.

Za najlepszego trenera sezonu uznano Macieja Skorżę, pod wodzą którego „Kolejorz” po siedmiu latach został ponownie mistrzem kraju, a także grał w finale Pucharu Polski.

„Przeszliśmy w ostatnich miesiącach drogę z piekła do nieba” – podkreślił Skorża, który ma w dorobku cztery tytuły, i przyznał: „Ten ostatni był najtrudniejszy, wyjątkowy, chyba najlepiej smakuje”.

Pamiątkową statuetkę wręczył mu Czesław Michniewicz, też kiedyś pracujący w Poznaniu.

„Ja wypadłem z wyścigu o tę nagrodę po 11. kolejce, +złapałem gumę+” – żartował selekcjoner reprezentacji Polski, nawiązując do zwolnienia z Legii Warszawa. „Dobry humor? Bo do meczów w mistrzostwach świata daleko” – dodał z uśmiechem.

Obrońcą Sezonu został Bartosz Samalon. „Po poprzednim wielu w nas zwątpiło, pewnie niektórzy się cieszyli, że skończyliśmy dopiero na 11. miejscu, ale szybko okazało się, że stać nas, aby iść w górę, na samą górę” – zauważył.

Najlepszym napastnikiem uznano Mikaela Ishaka.

„Gol w trzeciej od końca z Piastem Gliwice był bardzo ważny, przybliżył nas do tytułu, więc jest godny zapamiętania, ale największą przyjemnością była bramka zdobyta w Warszawie w spotkaniu z Legią” – zaznaczył z uśmiechem Szwed.

Laureatem w kategorii Młodzieżowiec Sezonu został Jakub Kamiński.

„Będę tęsknił za całą drużyną, z którą zdobyłem mistrzostwo. Był to bardzo udany sezon dla mnie, dla zespołu, ale przede mną nowe wyzwania i mam nadzieję, że w Niemczech będę trzymać poziom” – zaznaczył pomocnik, który od lata będzie zawodnikiem VfL Wolfsburg.

Natomiast najładniejszą bramkę sezonu zdobył Fabian Piasecki – zawodnika Śląska Wrocław nagrodzono za trafienie w meczu z Piastem Gliwice w 5. kolejce.

Statuetkę za najlepszy wynik w cyklicznym programie „Turbokozak”, w którym piłkarze wykonują szereg konkurencji technicznych na punkty, otrzymał Łukasz Zwoliński z Lechii Gdańsk.

Z kolei za „Numer Sezonu” nagrodzony został Flavio Paixao z Lechii Gdańsk, który jako pierwszy z obcokrajowców został członkiem elitarnego Klubu 100, zrzeszającego piłkarzy, którzy zdobyli co najmniej 100 goli w polskiej ekstraklasie. Portugalczyk tę granicę przekroczył na razie o jedno trafienie.

„Był to sezon pod każdym względem udany, choć niełatwy, bo rozgrywany w pandemii” – podsumował prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki.

 
Nagrody indywidualne za sezon 2021/22:

Piłkarz Sezonu - Ivi Lopez (Hiszpania/Raków Częstochowa)
Trener Sezonu - Maciej Skorża (Lech Poznań) 
Bramkarz Sezonu - Vladan Kovacevic (Raków Częstochowa)
Obrońca Sezonu - Bartosz Salamon (Lech Poznań) 
Pomocnik Sezonu - Ivi Lopez (Hiszpania/Raków Częstochowa)
Napastnik Sezonu - Mikael Ishak (Szwecja/Lech Poznań) 
Młodzieżowiec Sezonu - Jakub Kamiński (Lech Poznań)
Król strzelców - Ivi Lopez (Hiszpania/Raków Częstochowa) - 20 goli
Gol Sezonu - Fabian Piasecki (Śląsk Wrocław) 
Numer Sezonu - Flavio Paixao (Portugalia/Lechia Gdańsk) - 101 goli w ekstraklasie, 
               pierwszy obcokrajowiec w Klubie 100

(PAP)

REKLAMA

2107259301 views

REKLAMA

2107259533 views

REKLAMA

2109055924 views

REKLAMA

2107259674 views

REKLAMA

2107259773 views

REKLAMA

2107259881 views