Strona głównaSportDwie bramki Milika dla SSC Napoli, wygrana z Milanem

Dwie bramki Milika dla SSC Napoli, wygrana z Milanem

-

Arkadiusz Milik fot.Cesare Abbate/EPA
Arkadiusz Milik w meczu z Milanem strzelił swoje pierwsze bramki w Serie A fot.Cesare Abbate/EPA

Arkadiusz Milik strzelił dwie bramki dla SSC Napoli w sobotnim meczu 2. kolejki włoskiej ekstraklasy z Milanem 4:2. To pierwsze gole Polaka w Serie A. 22-letni napastnik zagrał cały mecz, a Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 73. minucie.

Milik trafił do bramki Milanu w 18. i 33. minucie.

Goście dobrze rozpoczęli drugą połowę, bo sześć minut po przerwie bramkę kontaktową zdobył Francuz senegalskiego pochodzenia Mbaye Niang, a w 55. minucie wyrównał Hiszpan Suso. W 74. minucie trzeciego gola dla zespołu z Neapolu strzelił Hiszpan Jose Maria Callejon. Przy pierwszej i trzeciej bramce dla gospodarzy, duży udział miał Dries Mertens, który asystował przy tych trafieniach.

Goście kończyli mecz w dziewiątkę. W 75. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Słowak Juraj Kucka, a w 88. minucie jego los podzielił Niang. Osłabiony Milan stracił czwartą bramkę. W ostatnich sekundach spotkania Callejon wstrzelił piłkę w pole karne z lewej strony boiska, a Alessio Romagnoli wpakował ją do własnej bramki.

Rezerwowym w Napoli był trzeci z Polaków – Igor Łasicki.

W drugim sobotnim spotkaniu Juventus pokonał na wyjeździe Lazio 1:0 po bramce Samiego Khediry.