REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Cudowny początek. Polska zdruzgotała Serbię!

Cudowny początek. Polska zdruzgotała Serbię!

-

Polska pokonując Serbię zrobiła pierwszy krok w drodze po medal fot. Bartłomiej Zborowski/EPA
Polska pokonując Serbię zrobiła pierwszy krok w wedrówce po medal fot. Bartłomiej Zborowski/EPA

Polscy siatkarze wygrali z Serbami 3:0 (25:19, 25:18, 25:18) na Stadionie Narodowym w Warszawie w inauguracyjnym meczu mistrzostw świata. Kolejnymi rywalami biało-czerwonych będą we wtorek we Wrocławiu Australijczycy.

REKLAMA

Polska: Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Paweł Zagumny, Karol Kłos, Mariusz Wlazły, Mateusz Mika – Paweł Zatorski (libero) – Dawid Konarski, Fabian Drzyzga

Serbia: Nikola Kovacevic, Nikola Jovovic, Milos Nikic, Aleksandar Atanasijevic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac – Nikola Rosic (libero) – Vlado Petkovic, Marko Ivovic, Uros Kovacevic.

– Ten kto jako pierwszy przyzwyczai się do warunków panujących na stadionie, wygra ten mecz. Nie będzie chodziło tu wyłącznie o sport” – mówił przed meczem kapitan biało-czerwonych Michał Winiarski.

Na zewnętrznej elewacji Stadionu Narodowego w trakcie spotkania wyświetlany był napis: “Polska”, a na trybunach było biało-czerwono. Ponad 60 tys. kibiców ani na chwilę nie przestawało dopingować podopiecznych Stephane’a Antigi.

A ci świetnie poradzili sobie z presją. Wprawdzie w pierwszym secie zdarzały się im jeszcze nieczyste zagrania i nieporozumienia na boisku, ale i tak mylili się rzadziej niż Serbowie. Po pierwszej, nerwowej fazie Paweł Zagumny rozdawał piłki bardzo mądrze. Angażował wszystkich zawodników – ataki były ze środka i ze skrzydeł. Przewaga z 12:10 urosła do 22:17.

Z piłki na piłkę rozkręcali się Winiarski i Mariusz Wlazły. Ze środka świetnie radził sobie Piotr Nowakowski, ale ostatni punkt z przechodzącej piłki zdobył Karol Kłos – 25:19.

W drugim secie Serbowie, którzy przed czterema laty we Włoszech sięgnęli po brąz, kompletnie sobie nie radzili. Ich największy as Aleksandar Atanasijevic często się mylił, a w obronie świetnie spisywali się Polacy. Również Marko Podrascanin, najlepszy blokujący mistrzostw Europy 2011, nie potrafił zatrzymać biało-czerwonych.

Polacy prowadzili już nawet 14:5 i z uśmiechem na twarzy podchodzili do kolejnych akcji. Coraz bardziej rozluźnieni, coraz więcej im wychodziło. Wlazły zaliczył też swojego pierwszego asa serwisowego, a Winiarski kolekcjonował kolejne punkty. To właśnie on w polskiej ekipie “uzbierał” ich najwięcej i to on zakończył drugą partię na 25:18.

Po dłuższej przerwie, w której zawodnicy obu ekip, zeszli do szatni, Polacy byli jeszcze bardziej zmotywowani. Wiedzieli, że do zwycięstwa jeszcze tylko jeden krok. Trzeci set rozpoczęli bardzo dobrze – 7:3. I tak też kontynuowali. Drużyna z Bałkanów nie miała wiele do powiedzenia, a Polacy robili swoje. Niesieni dopingiem nie dali sobie już odebrać zwycięstwa. W trzeciej partii wygrali 25:18.

Spotkanie poprzedziła uroczysta ceremonia, a oficjalnie turniej otworzył prezydent RP Bronisław Komorowski.

Polacy w niedzielę przeniosą się do Wrocławia, gdzie w grupie A czekają ich pojedynki z Australią, Kamerunem, Argentyną i Wenezuelą. Do kolejnej fazy turnieju awansują cztery najlepsze drużyny.

Siatkarskie MŚ odbędą się poza Warszawą i Wrocławiem także w Krakowie, Bydgoszczy, Łodzi, Gdańsku i Katowicach. W sumie zostaną rozegrane 103 mecze. Finał zaplanowany jest na 21 września w katowickim Spodku. Tytułu bronią Brazylijczycy.

(PAP)

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks