REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Sport Brzeczek: zwycięstwo szczęśliwe, ale ważne. Szewczenko: tylko z wyniku jestem niezadowolony

Brzeczek: zwycięstwo szczęśliwe, ale ważne. Szewczenko: tylko z wyniku jestem niezadowolony

-

- Advertisement -

Jakub Moder zdobył swoją pierwszą reprezentacyjną bramkę fot.Andrzej Grygiel/EPA-EFE/Shutterstock

“Odnieśliśmy zwycięstwo szczęśliwe, ale ważne” – powiedział trener polskich piłkarzy Jerzy Brzeczek po wygranej z Ukrainą 2:0 w towarzyskim meczu na Stadionie Śląskim w Chorzowie. “Pokazaliśmy dobry futbol, jedyne, z czego nie mogę być zadowolony, to wynik” – powiedział z kolei trener piłkarskiej reprezentacji Ukrainy Andrij Szewczenko

“Cieszmy się ze zwycięstwa. Mamy świadomość, że graliśmy z bardzo dobrą drużyną, która – patrząc na całe spotkanie – była lepsza. Mieliśmy niewątpliwie w odpowiednich momentach szczęście, był niewykorzystany rzut karny przez rywali. Wiemy też, ile popełniliśmy błędów” – tłumaczył selekcjoner biało-czerwonych.

Podkreślił, że w drugiej połowie jego piłkarzom zabrakło spokoju, wyrachowania i pojawiły się irytujące błędy.

Ocenił, że 45 minut rozegrane przez wracającego do gry Piotra Zielińskiego po zakażeniu koronawirusem było dla niego bardzo ważne i dobre. “Nie chcieliśmy ryzykować jego dłuższej gry. Potrzebujemy go na kolejne spotkania” – stwierdził.

Przyznał, że nie wiem, czy zmarnowany przez Andrija Jarmołenkę rzut karny był momentem przełomowym.

“Uczulałem drużynę na straty w środku boiska. My przez takie straty zaprosiliśmy rywali do kontr. Mamy materiał do analizy” – zaznaczył Brzęczek.

Zgodził się z trenerem gości Andrijem Szewczenką, który miał zastrzeżenia do stanu murawy Stadionu Śląskiego.

“To powtarzająca się historia. Niestety, nawierzchnie boisk, na których gramy w kraju nie są optymalne. Mam nadzieję, że w którymś momencie firmy, ludzie odpowiedzialni za jakość murawy przygotują je w odpowiedni sposób” – podsumował Brzęczek.

“Zabrakło nam wykorzystania naszych szans. Popełniliśmy też dwa błędy i słono za nie zapłaciliśmy. Taka jest piłka i nie ma co nadmiernie dramatyzować” – powiedział Szewczenko.

Ukraińcy nie wykorzystali rzutu karnego przy stanie 0:0 – Andrij Jarmołenko trafił w słupek. Z kolei przy pierwszej bramce dla gospodarzy błąd popełnił bramkarz Andrij Łunin.

“Oczywiście rzut karny dobrze jest wykorzystać, ale nie zatrzymaliśmy się po nim. Dalej pracowaliśmy i mieliśmy kolejne sytuacje. Łunin to młody i bardzo zdolny bramkarz. Popełnił błąd, ale mylimy się wszyscy. Ciężko się nam grało na tej murawie. Nie była najlepszej jakości, niełatwo było kontrolować piłkę. Może dlatego bramkarz się pomylił” – zauważył Szewczenko.

Przyznał, że gra bez kibiców jest trudna dla zawodników.

“Mam świetnych piłkarzy, ale są takie dni, kiedy nie strzela się bramek. Mieliśmy dobre, kombinacyjne akcje, pewne rzeczy musimy dopracować, by lepiej wykorzystywać okazje” – podsumował selekcjoner reprezentacji Ukrainy.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Enable Notifications    Ok No thanks