Strona główna Sport Blackhawks o krok od play-off. Niewykorzystana szansa Islanders

Blackhawks o krok od play-off. Niewykorzystana szansa Islanders

-

Blackhawks potrzebują do awansu do play-off już tylko jednego zwycięstwa fot.Facebook

Chicago Blackhawks pokonali w Edmonton miejscowych Oilers 4:3 i od awansu do play-off dzieli ich już tylko jedno zwycięstwo. Hokeiści New York Islanders nie wykorzystali pierwszej szansy wywalczenia awansu, przegrywając z Florida Panthers 2:3, ale w rundzie kwalifikacyjnej, podobnie jak Blackhawks, w rywalizacji do trzech zwycięstw, prowadzą 2-1.

“Czarne Jastrzębie” zapewniły sobie zwycięstwo świetnym finiszem. Do 55. minuty przegrywali 2:3 z Oilers, ale wtedy wyrównał Matthew Highmore, a w 59. czwartą bramkę, a swoją drugą w tej potyczce, uzyskał Jonathan Toews. Oprócz nich celnie trafił także Olli Maatta.

O sukcesie „Panter” na lodowisku w Toronto, gdzie – grają drużyny Konferencji Wschodniej, zadecydował początek trzeciej tercji. W 41. sekundzie, przy stanie 1:1, gola zdobył Mike Hoffman, a dwie minuty później wynik poprawił Brian Boyle. „Wyspiarze” odpowiedzieli trafieniem Brocka Nelsona w 59. minucie.

Triumfatorzy dwóch innych spotkań barażowych objęli prowadzenie w serii 2-1. Na Wschodzie Montreal Canadiens wygrali z Pittsburgh Penguins 4:3, zaś na Zachodzie Arizona Coyotes zwyciężyli Nashville Predators 4:1.

“Pingwiny” wygrywały z Candiens 3:1, lecz straciły trzy gole z rzędu. O porażce przesądziło trafienie Jeffa Petry’ego w 46. minucie.

W meczach drużyn walczącyc o rozstawienie w play off, w Konferencji Wschodniej Boston Bruins ulegli Tampa Bay Lightning 2:3, a w Zachodniej Dallas Stars przegrali z Colorado Avalanche 0:4. Ekipy Lightning i Avalanche mają komplet czterech punktów, zaś Bruins i Stars zanotowały po dwie porażki.