Strona głównaSportBlackhawks nad przepaścią. Predators i Ducks po raz trzeci

Blackhawks nad przepaścią. Predators i Ducks po raz trzeci

-

Hokeiści Blackhawks, chcąc awansować. muszą wygrać cztery mecze z rzędu fot.Facebook
Hokeiści Blackhawks, chcąc awansować. muszą wygrać z Predators cztery mecze z rzędu fot.Facebook

Po dogrywkach zakończyły się wszystkie poniedziałkowe cztery mecze pierwszej rundy play-off rywalizacji o Puchar Stanleya w hokejowej lidze NHL. Trzecie zwycięstwa odniosły grające w Konferencji Zachodniej drużyny Nashville Predators i Anaheim Ducks.

Hokeiści Predators u siebie wygrali z Chicago Blackhawks 3:2, mimo że po dwóch tercjach po golach Dennisa Rasmussena i Patricka Kane’a przegrywali 0:2. W ostatniej dwie bramki strzelił Filip Forsberg, zaś w 77. minucie gola na wagę sukcesu zdobył Kevin Fiala. W całym meczu gospodarze oddali aż 49 strzałów, przy 36 gości.

Natomiast zespół Ducks na wyjeździe pokonał Calgary Flames 5:4. Gospodarze prowadzili już 4:1. Sygnał do odrabiania strat dał Shea Theodore na 49 sekund przed zakończeniem drugiej odsłony. W trzeciej tercji gole uzyskali Nate Thompson oraz ponownie Theodore i zrobiło się 4:4. Autorem decydującego trafienia dla Ducks był Corey Perry w 90. sekundzie dogrywki.

Zawodnicy z Nashville i Anaheim prowadzą w play-off po 3-0 i już tylko jednej wygranych brakuje obu ekipom do awansu do półfinału Konferencji Zachodniej. Blackhawks, chcąc awansować, muszą wygrać cztery mecze z rzędu.

Na Wschodzie mecze kończyły się wynikami 4:3 – Ottawa Senators pokonała Boston Bruins (było już 3:0 dla Senators), a Toronto Maple Leafs wygrało z Washington Capitals. W obydwu przypadkach triumfatorzy prowadzą 2-1 w rywalizacji do czterech wygranych.

Na lodowisku w Bostonie zwycięstwo „Senatorom” zapewnił Bobby Ryan w 66. minucie, w Toronto z kolei gospodarze cieszyli się z bramki Tylera Bozaka w 62.