REKLAMA

2133007910 views

REKLAMA

2133007908 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaSportAustralian Open - Fibak: Iga jeszcze wielokrotnie będzie tu w ćwierćfinale

Australian Open – Fibak: Iga jeszcze wielokrotnie będzie tu w ćwierćfinale

-

Wojciech Fibak pozytywnie ocenia występ Igi Świątek w Australian Open. Zdaniem słynnego tenisisty, do pokonania Simony Halep zabrakło jej bardzo niewiele. “Iga jeszcze wielokrotnie będzie tu w ćwierćfinale, ale szkoda straconej szansy na mecz z Sereną Williams” – powiedział.

“Iga otarła się o ćwierćfinał. Przegrała trochę pechowo. Najbardziej żałuję tego, że tą porażką straciła szansę na mecz z legendą tenisa Sereną Williams. Byłby to historyczny pojedynek tenisistek, których dzieli 20 lat, a Williams to przecież najwybitniejsza zawodniczka od czasów Martiny Navratilowej. Iga jeszcze wielokrotnie zagra w Australii w ćwierćfinale, półfinale, a wierzę, że także w niejednym finale, ale na pojedynek z Williams na takim turnieju może już nie mieć szans” – uważa Fibak.

REKLAMA

Polka wygrała pierwszą partię, w drugiej dominowała zawodniczka z Rumunii, a trzeci set był najbardziej wyrównany i o triumfie obecnie drugiej rakiety świata 3:6, 6:1, 6:4 zdecydowało jedno przełamanie więcej.

“Pierwsze siedem gemów tego meczu, to był tenis bajeczny, na najwyższym światowym poziomie, prezentowany przez obie zawodniczki. Kiedy Polka przełamała rywalkę w ósmym gemie, wydaje się, że Halep dwa następne poddała. Potem Iga miała kryzys, ale nie jeden raz już udowadniała, że z takiej zapaści potrafi wyjść, jeśli jeszcze nie w drugim, to w trzecim secie. Ten ostatni wisiał na włosku, ale niestety – jeśli w Paryżu wszystkie piłki Igi spadały po właściwej stronie linii, tak w dzisiejszym meczu często lądowały po niewłaściwej. Minimalnie, ale nie po tej, jak byśmy chcieli. Z drugiej strony dawno nie widziałem tak dobrze grającej Halep, tak precyzyjnej, dokładnej, porządnej, dbającej o każdą piłkę” – podkreślił były tenisista.

Mimo porażki i braku awansu do ćwierćfinału, Fibak dobrze ocenia start Świątek w Melbourne.

“Jeszcze niedawno czwartą rundę i możliwość gry z rywalką klasy Halep uznalibyśmy za ogromny sukces. Teraz traktujemy to, jakby tak miało być. Przyzwyczailiśmy się do tego, że Iga należy do grona najlepszych tenisistek świata. A ona jest ciągle bardzo młoda i przed nią świetlana przyszłość” – zakończył.

(PAP)

REKLAMA

2129732817 views

REKLAMA

REKLAMA

2129732832 views

REKLAMA

REKLAMA

2131529152 views

REKLAMA

2129732842 views

REKLAMA

2129732845 views

REKLAMA

2129732849 views